Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajtájú ez a nyuszkó?

Milyen fajtájú ez a nyuszkó?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom, hogy ez igy jo lesz-e. Remélem meglehet nyitni. Ő lenne az, nem tudom milyen fajtájú, talán oroszlánfejű de, az egész testén hosszú nagyon puha szőr van. Kerestem neten, de nem találtam. Remélem valaki megtudja mondani.:) Előre is köszönöm:)



2012. szept. 5. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
így elsőre oroszlánfejű törpe kosorrúnak nézem, de ha kereskedésből van, nem lehet tudni mi van még benne. De tündéri:) imádom a nyuszikat *.*
2012. szept. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm énis arra tippeltem, csak amiatt nem vagyok benne biztos, hogy az egész testén hosszú a ször. Egyébként tenyésztőtől van csak itt németországban vettem és elfelejtettük megkérdezni, milyen fajta is:D Volt ott ilyen több is, meg sima kosorrú is.
2012. szept. 6. 07:20
 3/11 anonim ***** válasza:

A duplagénes oroszlánfejű így néz ki. :D

A papától is, mamától is a hosszú szőrt örökölte, ezért nem csak frizurája van, mint a szüleinek, hanem mindenhol bundás. Lehet édestestvére akinek mindenhol rövid a szőre, ha annak csupa rövidszőrű gén jutott.

2012. szept. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Majdnem ilyen nyuszmóm van nekem is :)


ha jól látom, neki sem hosszú a szőr a homlok-orr-részen. Ez esetben szerintem nem egészen tiszta duplagénes oroszlánfejű valószínűleg, mert annak általában a homloka is bozontos.


De ez egyáltalán nem baj, mert így jó adag kötőhártya-gyulladástól menekül meg, nem annyira megy a szőr a szemébe :)


Szín tekintetében nekem krémszínűnek mondta az dokicsajunk, sziámi-szerűség, de mégsem az, mert az orrán nem elég sötét a szőr. Szóval valami japán tarka féleség, de ez állítólag csak akkor derül ki, ha az ember lenyírja 1 cm-esre a szőrét :) Ehhez meg kinek van szíve???:D

2012. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
[link] :)
2012. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Vannak benne vadas foltok egyébként egy színű ilyen homokszínű csak a kép egy kicsit világosabb:$ Mindkét szeme körül kicsit vadas színű és az oldalán is van egy halvány vadas csík. egyébként néhol picit világosabb a színe de zömében ilyen homokszín:) Kösznöm szépen:)
2012. szept. 6. 12:40
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy kicsit jobban látszik a színe a feje sötétebb a testén meg ilyen krémesebb színű a szőr:) Már csak azt nemtudom, hogy lehetne ölbenyuszi:( Mert puszilgat meg ilyenek, csak nem marad meg kézben:S

2012. szept. 6. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik nyuszi marad meg kézben, talán próbáld meg hogy amíg az öledben van addig kap valami nasit, és közbe simogatod, talán előbb-utóbb megszereti hogy fogod:)
2012. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

iigen próbálgatom, de hát nincs nagy hatással rá:D Nem baj attól még imádom:)) [link]


Ezen a képen látszik milyen a bundája. :)

2012. szept. 6. 16:42
 10/11 anonim válasza:
megvan a megfejtés, legalábbis az én nyuszimat illetően, de sztem eléggé hasonlít a két állatka. megkérdeztem a tenyésztőtől: thüringiai oroszlánfejű törpe kosorrú :)
2012. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!