Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac rosszaság. Mit...

Tengerimalac rosszaság. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 Hónapos extra virgonc kisfiú tengerimalacunk, hajnal 5korelkezd nyünnyögni. És nem hagyja abba addig amígenni nem kap. Ha adunk neki akkor elrágicsálja, de utána felpörög, és a ketrecében ide oda rohangál. Az üres edényét felemeli, ledobja. Aztán ugrál, futkorászik, nyünnyög, adja azt a furcsa vííí vííí vííííí hangot, mintha fütyülne, de annál hangosabb és élesebb.


Jó helyen van, jó kajákat kap, naponta többször, van önitatója, de azt nem használja :(

Ki szoktuk engedni hadd szaladgáljon a szobában.

Csináltunk neki lépcsőt, emeletes kuckót :)


Hogy szoktassuk le erről a korai kelésről?


Lehet hogy most a hideg front tett be neki? Tegnap egész nap nyünnyögött, meg rosszalkodott.


Ha kézbe veszem, és picit megharapja a kezem az baj?


2012. szept. 7. 06:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg csak frontos. :) Az önitatót meg ha nem használja, tegyél be neki tálkában vizet (nem tudhatod, lehet, hogy csak ezért patáliázik).
2012. szept. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki egy társat, mert nyilván unatkozik. A tengerimalac nem magányos típus.
2012. szept. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha szaladgál vagy ilyesmi akkor jókedvű, ha magányos akkor pont hogy gubbasztana, szomorú lenne. De egy barát tényleg nem árt neki, legalább elfoglalja magát, reggelente ha együtt kelnek lehet csendben maradnak ha nincsenek egyedül. Az önitatóra rá lehet szoktatni, kend be valami finommal a csövet, addig meg igyon tálkából. Ha picit harap, de nem akar menekülni az szerintem nem baj, de ha véresre harap az már igen, és elég kellemetlen is.
2012. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sokat foglalkozom vele, mindig kiveszem, akkor bújik, vakargatom, azt nagyon szereti, elfekszik meg kinyújtózik:) Huncut is, csak az a baj, hogy korán kel.

Ha azt veszem észre, hogy unja magát, akkor játszom vele picit. Meg mindig itt vagyok vele, mert szakdogát írok, az meg géphez kötött :(

Társat nem merek venni, mert nem tudom hogy tetszene e neki. Kislányt nem, mert nem akarok piciket, a fiúval meg verekedne nem?

Köszönöm a válaszokat

2012. szept. 7. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:

A társsal össze kell szoktatni. Ez magányos malacok esetében inkább csak egy vicc, annyira szoktak örülni egy társnak. De azért van technika a nehezebb esetekre is.


De azt hiszem végzetes hibát követtetek el, amikor éjszaka megetettétek a malacot. Így kezdődött a szörnyecskék című film is...

Kajával, törődéssel jutalmaztátok a hajnali ébresztőt, szóval nektek annyi. Most már csináljátok amire a malac tanított titeket. :D

Én tuti szereznék mellé egy okos, jól nevelt öregebb malacot, hogy ne kelljen nekem a pótmamát játszani hajnalonta... :D Még csak most kezd kamaszodni! :D


A pici harapás a puszi. A gazdik jelentős része hiába vár ilyen megtiszteltetésre, de ő nyilván tudja, hogy kedvességgel könnyebb titeket megnevelni. :P

2012. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na neeeeeee :P :D


Elrontott minket ez a nyavalyás :D:D


Olyan kis dög, de annyira szeretjük:)


Csinál olyat is, hogy ha kiürült a kis szénázója (múltkor vettem neki, a birodalom falára lehet tenni, és abba pakoljuk neki a szénát, így nem hordja el mindenfelé, csak a kb 50 centis körzetében :D én úgy hívom hogy az abrakoló :) Neten sajna nem találtam képet) akkor megfogja a mancsikájával, beakasztja a körmét, és megrántja. Ha úgy mondanák nem hinném el, de mivel látom, hogy ezt csinálja... :D Vagy a fogával harapja meg és úgy ráncigálja:) Annyira ügyes:) Persze hajnalban ez sem esik jól a fülemnek -.-"


Társ... nem tudom. Egy malacra terveztük a helyet. Kettőnek már kicsi lenne.:S ú

De ami késik nem múlik:)

2012. szept. 7. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha elkezd 5-kor nyünnyögni, akkor ne végy róla tudomást, és ha már nem bírod, akkor vidd le valahova a házba egy olyan helyre, ahol már nem hallod, ha nyüszög. Aztán mikor általában felkelsz, kb 7-kor, adj neki enni. Aztán szépen szoktasd rá, h most van a kajatime. Készülj fel, kemény meló lesz :D
2012. szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van gyerekmalacom, aki hajnal fél hatkor, nem nyünnyög, hanem teli torokból ordítva követeli a kaját. Neki van nála jóval idősebb barátnője, és még vannak többen körülötte, de az a baj, hogy mikor ő megszólal, megszólalnak a többiek is. Ő még nem tanulta meg, hogy hiába visít azért nincs mindig jutalomfalat. Egyszerűen csak kóros közlésvágyban szenved és ezt mindenképp a legnagyobb hangerővel kell tudomásunkra hozni.
2012. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:D:D


Annyira mérges vagyok rá hajnalban, de ahogy olvasom ezeket a hozzászólásokat mindig annyira mosolygok.

Ez van,egy nyünnyöggő kis gombóc, akit egész nap dögönyöznék:)

2012. szept. 9. 13:09
 10/10 anonim válasza:
Jajj de jó, hogy megtalàltam ezt a kèrdèst. Pont ez van nàlunk is. Most pròbàlom a kis dögöket leszoktatni a hajnali kajàròl. Fèl öt òta itt sìpolnak èn pedig virrasztok mellettük :D hàrom napja nem reagàlok a sìpolàsra ès azt hiszem kezd bevàllni a dolog. Ja meg èn le szoktam takarni őket este, mert hajnalva ha meglàtjàk hogy megmozdulok, megfordulok, akkor kezdődik a szerenàd :D
2015. aug. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!