Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac ivartalanítás!...

Tengerimalac ivartalanítás! Mit hogy?

Figyelt kérdés

Egy lassan 1 éves hím tengerimalacot szeretnénk ivartalanítani, hogy átrakhassuk őt a lányokhoz.

Kérdéseim:

A műtét előtt elaltatják?

Mik a kockázatai?

Utána mikor engedhetem őt át a lányokhoz?

Kb. mennyibe kerül a műtét?

A műtét közbe nem lehetünk bent, igaz?

Leginkább tapasztalatok érdekelnek!


2012. szept. 6. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A műtétet altatásban végzik. Ez a legfőbb kockázati tényező, hiszen az altatás bizony veszélyes lehet egy ilyen pici súlyú állatra. Nagyon fontos, hogy olyan orvosi rendelőt találj, ahol gázzal altatnak, és nem injekcióval. Az injekciót ugyanis sokkal könnyebb túladagolni, a gázzal pedig folyamatosan csak annyit adagolnak, hogy elbóduljon az állatka, és az állapotát is jobban tudják figyelni.


Más kockázat gyakorlatilag nincs.


1-2 hetet érdemes utána még magát hagyni, amíg lábadozik, és a seb begyógyul teljesen. Sajnos előfordul, hogy kirágja magának a varratokat, de nekünk még így is elég gyorsan gyógyult.


Nálunk nem lehettünk benn a műtét alatt, szerintem ez mindenütt így van. Más se hiányzik, mint egy esetlegesen hisztérikusan jajongó gazdi. Nem feltétlen vagytok ilyenek, csak általában ezért nem engedik.


Hogy mennyibe kerül, azt sajnos már nem tudom megmondani, sok éve volt, de ha találtál állatorvost, akkor vele úgyis meg kell beszélnetek...

2012. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk 9000 Ft volt. Egyébként az előző mindent jól elmondott.
2012. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a két fiú 4000-be volt, sajnos szurival altatták őket, ami csak azért volt gáz, mert nagyon meg voltak bolondulva utána és már a testi épségükért aggódtam. De aztán végig dumálták az éjszakát és gyakorlatilag zökkenőmentesen gyógyultak. A varrat szedés után, kb. 10 nap múlva mehet a lányokhoz. Érdemes a varrat környékét a 3. naptól körömvirág kenőccsel kenegetni, mert ez enyhíti a viszketést, ahogy húzódik a seb. Meg napi 2x lekenni betadinnal. Azután forgács alom helyett inkább kutyapelust vagy tiszta textíliákat kéne alátenni, mert amíg seb van, higiénikusabb. Nem árt némi c-vitamin pótlás, és ha antibiotikumot is kapni fog, akkor probiotikum.
2012. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!