Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszi a zöldség...

Miért nem eszi a zöldség gyümülcsöt a törpenyuszim?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár napban a nyuszkó nem eszi meg az estére berakott zöldséget vagy gyümölcsöt.Szerintetek mit tudok tenni?Ne adjak neki tápot reggel vagy csak nagyon keveset?Egyébként ugyanúgy szaladgál,nem viselkedik máshogy mint eddig.Szóval szerintem nem beteg.Köszi a válaszokat
2012. szept. 7. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A nyúl fűevő állat! Szénáznia kell, törpéknek a legtöbb humán zöldség, gyümölcs amúgy is tilos.

Írd le egy napi menüjét tápmárkával, mennyiséggel. Meg persze a nyuszi korát, fajtáját, súlyát, és abból tudnak az okosok ideális menüt javasolni.

A zöldségre alapszabály: amit nem eszik meg 10 perc alatt, az túl sok volt neki, el kell venni tőle.

A törpék igen energia takarékos jószágok, könnyű őket agyonetetni.

2012. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Táp fajtát nem tudok írni,mert Hollandiában élünk és az itteni Fressnapf-ban olyan tápot veszek,amit én válogatok össze,szval a márkát nem tudom.De minden reggel kap tápot,normál mennyiséget,nem túl sokat és minden este adok neki valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt.Amit esetleg nem eszik meg,azt reggel kiveszem.És minden nap kap szénát,de nem rakom tele az etetőjét,inkább ha elfogy adok neki még egyszer aznap.Akkor inkább zöldséget ne adjak neki vagy csak 2naponta?
2012. szept. 7. 12:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy másfél éves kb.2 kilós törpenyusziról van szó
2012. szept. 7. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2 kilós, törpében elég nagy, szóval ő kaphat napi 2 női marék tápot is, ha ilyen felfújt bogyók vannak főleg a tápjában, illetve, ha tömör, zöld rudacska a tápja, meg magkeverék, akkor 1 nagy maréknyit.

Emellett mindig korlátlanul legyen szénája, és az se gond, ha többfélét váltogatsz.

Zöldségnek főleg friss füvet, fűzfa levelet, levél zöldséget, petrezselymet, és hasonló zöld-zöldséget kéne ennie.

A fűevő hasával, fogaival, gyümölcsre, zöldségre nincs szüksége igazán szüksége. Gyümölcs tilos, sárga répa helyett a fehér lenne jó, és nasi szinten kaphatja: amennyit 10 perc alatt felfal. A nap többi részében szénázzon, füvezzen.

A friss fűre, gazokra szoktatva állítsd át a pociját: pár száll, naponta 2X, és minden nap duplázhatod a mennyiséget.

Ha átállt, azt eheti naphosszat. De ha hirtelen széna után fűvel lakik jól, felfúvódhat, hasmenést kaphat.

2012. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!