Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a csincsiilám?

Miért halt meg a csincsiilám?

Figyelt kérdés
Csak annyit láttam hogy csöndesen ül, meg depisnek is tűnt, meg hiányzott egy ujjacskája, és csak szénát evett esetleg tápot és nem mozgott keveset fürdött!
2012. szept. 7. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát fogalmam sincs. mennyi ideig láttad rajta hogy rosszul van? Nem ehetett meg valamit ami mérgező neki? Milyen körülmények között tartottad?

De egyébként szerintem biztosra csak egy állatorvos tudná megmondani boncolás után.

2012. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát egy hónapja kaptem és kb. egy hete ilyen és nem tudom hogy evett-e valami olyat, boncoltatni kell vinni mert mi csak el szeretnénk temetni... :(
2012. szept. 7. 14:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerinted mit csináljak mert a szüleim azt ajánlják hogy vigyük vissza a másik csincillámat is aki egészséges és vegyünk vagy csak egyedül maradjon?
2012. szept. 7. 14:58
 4/9 anonim ***** válasza:
ha megszabad kérdeznem miben tartottad???
2012. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy óriási ketrecben, ami olyan fából volt amitől nemlehet baja egyrészt mert tudom másrészt mert a másik csincsillám jól van, és fén rácsa volt.
2012. szept. 7. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
akkor sajnos hőgutát kapott:( a beteg csincsillák kóma szerű állapotba kerülnek és végül elpusztulnak.
2012. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem általában 25 °C -ban voltak...kevesebb max 1-2 fokkal és több is max 1 vagy 2 fokkal. És akkor a másik cincsilla is rosszul lenne, nem?
2012. szept. 7. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Hol vetted? Ha kisállat kereskedésben, akkor lehet hogy már alapból beteg volt. Mindenesetre a másik egészségesnek tűnő állatkát vigyétek el orvoshoz, a csincsillákon csak akkor mutatkoznak a betegség tünetei amikor már nem bírják színlelni hogy jól vannak, tehát amikor már nagyon súlyos az állapotuk, a másik is lehet beteg attól hogy még nem látszik rajta. Vigyétek el olyan orvoshoz aki ért a csinikhez, és mondjátok el hogy mik voltak a másik tünetei. És ha megtartjátok mindenképp vegyetek mellé még egyet, mert a magányt nem fogja jól viselni.
2012. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől vettük, és a másik csinimen tényleg semmi nem látszik, nagyon pörög, ugrál, érdeklődik, eszik...meg mindent.Biztos hogy neki is baja van?
2012. szept. 7. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!