Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a törpehörcsögöm?

Miért halt meg a törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés
1 éves volt, tegnap még semmi baja nem volt, vígan futkosott. Még reggel is jól volt, amikor haza j9ttem a suliból feküdt kint a házából a ketrec sarkába. olyan volt mint ha aludt volna, de amikor hozzzáértem megfigtam nem ebredt fel.. meghalt.. tiszta kemény volt a hürim, megdermett vagynemtudom :( de mi lehetett vele? istenem :(
2012. febr. 10. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom szegénykét, részvétem. :'(

Ha mindent rendeltetésszerűen csináltál, volt neki bent kaja és inni is tudott, akkor nem tudom, mi történhetett vele.

Nincs esetleg macska a házban?

Nem ejtetted le véletlenül egyszer-kétszer?

2012. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1 éves volt. A törpehörcsögök 1-1,5 évig élnek. Egyébként ha esetleg leejtetted párszor az is közrejátszhat.
2012. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi :(

amikor megkaptaam akkor ejtettem le egyszer véletlen, de csak egyszer, és olyan magasról.

Sok kajája volt bent, minden fajta, persze vize is volt, mindennap cseréltem neki. És nemtudom mi történhetett, én nagyon vigyáztam rá :/ annyira hozzám nőtt, és szeretett is. Csak az én kezembe akart bele menni mindig, senkijébe nem ment át az én kezemről, máséról meg átjött mindig az enyémbe. Istenem ugy szerettem :(

2012. febr. 10. 17:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Óóó, istenem. Annyira sajnálom. Nekem 8 hónapos a hörim, de engem is nagyon falhoz vágna:(

Nem lehet, hogy megfázott? Kapott véletlenül egy pici huzatot? vagy talán olyan kaját ami puffaszt?

Részvétem :(

2012. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom őt, tudom mit érzel!! :((

Nem lehet, hogy valami olyan ételt adtál neki, amit nem ehet?

2012. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pedig nem sok kajája volt, és nem adtam enki olyat amit nem lehetne. Sajtot szoktam neki adni.
2012. febr. 10. 18:49
 7/13 A kérdező kommentje:

*pedig sok kajája volt


ezt akartam írni bocsii , nem azt hogy enm sok.

2012. febr. 10. 18:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Részvétem. Sajnos már hiába keresed az okot,nem is igen érdemes az ilyen kis rágcsálók élete nem hosszabb ennél. Nekem volt egy aranyhörcsögöm ami 4! évig élt,volta mi 2 évig,de olyan is volt aki az 1 évet nem élte meg.. törpehöriből is volt ami már fél évesen meghalt,olyan is amelyik 2-3 évig élt..ez nem mindig rajtad múlik,ne akard magad hibáztatni.


Képzeld sok oka lehet.


Akár cukorbeteg is lehetett, ez főleg annak az lett volna a jele,hogy sok vizet iszik,esetleg a szemem szürke hályog alakul ki.

Emésztési gondjaik is lehetnek,hasmenés,székrekedés. Ha már túl jót szeretnénk kishörinknek és túl sok zöldség-gyümölcsfélét adunk nekik attól is kialakulhat hasmenés


Ritkán ,de előfordulhat az is,hogy beszorul valami a hörcsög pofazacskójába.

Fogszuvasodásuk is lehet.. ez csak úgy gyógyítható ha kihúzzuk a fogát (állatorvos)

Ráadásul nagyon sokféle táplálkozási gond is lehet..


Szerintem biztos nagyon jó gazdi voltál. Ne hibáztasd magad!

2012. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a választ, most megnyugodtam azért.

Igaz tényleg elég sokat ivott...

De belekell törödnöm hogy a hörcsögök nem élnek sokáig. De tisztába voltam vele hogy nem él sokág, de azt nem hittem volna hogy csak 1 évig fog élni :(

barátnőmnek a törpehörcsöge 4 évig megélt :)

2012. febr. 10. 22:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem meg mindig aranyhörcsögeim voltak, már vagy a 25. hörimnél tartok, ok, most egyszerre vannak többen is, mert 9-en vannak külön ketrecbe, szóval így tartok kb. itt.

És nekem kb. volt vagy 2 hörim aki tovább élt mint 2 év, a nagy részük épp hogy elérte a 2 éves kort és egy páran pedig korábban haltak meg. Tehát átlagosan én azt tapasztaltam hogy kb. 2 évig élnek, vagy épp hogy nem érik el a 2 éves kort úgy, hogy mindent megadtam nekik!

Kiváncsi vagyok, hogy most a 9 hörim közül ki meddig fog élni, egyformán adok nekik mindent, remélem jó sokáig velem lesznek még mindannyian!

2012. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!