Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » "Könnyezik" a hörim szeme,...

"Könnyezik" a hörim szeme, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Terráriumban van, egy napja cseréltem forgácsot, szóval szinte teljesen tiszta, és csak az egyik szeme lett fura, a szeme sarkában kissé mintha piros is lenne. Egy éves törpehöriről van szó.

2012. szept. 9. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Állatorvossal kell megnézetni.

Az aranyhörcsögömnél is ez volt, begyulladt a szeme és kb. egy hét alatt elpusztult.(nem ijesztgetés miatt, de jobb vigyázni)

2012. szept. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges,hogy a forgácsportól könnyezik. Az én hörcsögömnek volt egy időben piros a szeme de magától elmúlt.:) Viszont lenne egy fontos kérdésem. Érte őt nap, vagy kivitted? Mert ha belenéz a napba akkor be tud könnyezni, de kb 1-2 nap alatt elmúlik. Ha egyik sem akkor szerintem vidd el orvoshoz, hátha tud valami cseppet rá adni. :/
2012. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az állatorvos nem tud túl sok mindent kezdeni egy törpehörcsöggel, mert nagyon pici. A cseppentés is elég bonyolult folyamat, mert ha nagyon ficánkol, elég nehéz megfogni.

Olyan apró szemű forgács van alatta? Mert ha az belemegy a szemébe, könnyezhet tőle. Unokatesómnál is ez volt, ezért mondtam neki, hogy cserélje le a forgácsot olyan nagy darabosra. Lecserélte és azóta nincs ilyen baj.

2012. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most sajna nem vagyok otthon, hétköznap anyumék foglalkoznak az állatkákkal, de amúgy Nap nem érhette, a szobámban szokott futkosni néha, ott esetleg lehetett valami, fogalmam sincs, de mindenesetre kamillateával borogattam neki, meg anyát is ráállítottam a dologra, amíg távol vagyok, remélem jobban lesz. De majd veszek fel valami szemcseppet is neki.
2012. szept. 9. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!