Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mért nem szaladgál a tengerima...

Mért nem szaladgál a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
ha leteszem a földre a szobámba a malacpomat akkor csak áll és nem csinál semmit és én ezt ugy tudom hogy a malacok ilyenkor rohangálni szoktak nem csak egyhelybe állni mi lehet a baj?
2012. szept. 9. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha még fiatal,akkor fél,ha már nagy,akkor lusta szaladgálni. Ha nincs társa,akkor azért nem fut,mert nincs kivel kergetőzni. Kéne mellé egy másik vele azonos nemű malac,igy nagyon unatkozik.
2012. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok TÁRSAS ÁLLATOK, legalább kettőt kell együtt tartani! Ha nem tudod neki a legalapvetőbb szükségletét biztosítani, ne csodálkozz, ha kedvetlen, gubbasztós, lusta lesz a tengerimalacod! Igényli más malacok társaságát!! Az egyedül tartott tengerimalacok általában a sarokban búslakodnak, alig hallani a hangjukat, csak a kajakérőt; (az elégedettséget kifejező mormogást nem hallottad még, ugye?) és jellemzően rövidebb ideig élnek! Ha kapna egy társat, akkor sokkal elégedettebb, boldogabb, és sokkal, de sokkal mozgékonyabb lenne.

Amíg nekem egyedül volt a malacom, szintén letettem, és nem ment el onnan. Amikor vettem neki egy társat, annyira örült neki, minden nap megy a mormogás, szaladgálás, és nem gubbaszt annyit egy helyben!

2012. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy beteg vagy valami? Természetesen magányos is lehet,mivel tényleg társas állat. Csak az én malacom 3 hete van nálam,egyelőre még nincsen társa,később lesz.Viszont már az első napokban szaladgált,mormogott (ami az elégedettséget fejezi ki),elnyúl az ölemben,nyalogat,pciket harapdál... Egész nap mozog,jókedvű. De lehet hogy ez egy különösen vidám egyed. :)
2012. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem is kettő van de ha együt rakom le őket akkor se csinálnak semmit most mit csináljak?
2012. szept. 9. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Mióta vannak nálad? Ha még csak 1-2 hete lehet,hogy félnek,és valószínűleg csak idő kérdése amíg feloldódnak. :)
2012. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1 hete
2012. szept. 11. 06:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalátod,akkor csak még fél,hidd el :) enyém is ilyen volt,és moat egy vidám,szaladgáló kedves malacka :)
2012. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!