Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom mostanában...

Tengerimalacom mostanában feltűnően nyugtalan - legalábbis rendkívül sokat szaladgál, ezáltal viszont nem tudok tanulni, mivel állandóan serceg a forgács a lábai alatt. Mi lelhette, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Figyelmen kívül fogom hagyni az olyan rosszindulatú megjegyzéseket, mint "akkor minek tartod? dobd ki" és társai. Ezekre nem nagyon vagyok kíváncsi, de bármilyen más tippre, meglátásra vevő vagyok. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2010. márc. 28. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem vakarózik?Mert akkor lehet valami élősködő.Vagy csak unatkozik.Amúgy a körmeit vágd le vagy inkább vágasd vissza az állatorvossal lehet azért is serceg annyira.
2010. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szokott vakarózni, bár nem órai rendszerességgel, csak időközönként. Ha tényleg élősködőről van szó, akkor azt hogyan likvidálhatnám? :) A körmeit pedig vissza is fogom vágatni.
2010. márc. 28. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)az enyémet ne "olyan" megjegyzésnek vedd-nekemis van kettő malackám,és engem is néha már idegesítenek:D azt nem tudom miért csinálják mindenesetre biztos nem éhesek mert kaját azt kapnak eleget.olyan hirtelen mozdulók,azt mondták a kisállatkereskedésben...vagy ennyire félnek?össze vissza ugrándozik,és egyszer pont odapillantottam.:komolyan,akkor úgy felugrott,simán vizszintesen felemelkedett,,asszem az a popcorn.:D

nah ennyi szóval nem hiszem hogy van valami baja mármint nem kell engemis leoltani hogy akkor biztos nem értek hozzájuk..-.-

puszi és ird meg hogy van

2010. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából doki tudja megmondani mit kéne rá venni :) De ha csak ritkán vakarózik akkor nincs gond,viszont figyeld mert ha egyre idegesebben vakarózik gond lehet.De akkor szerintem semmi baja csak mint előttem irták fél egy kicsit.A második cocim nekem is félős néha ránézek és gyors befut a házába pedig aztán nem bántom soha.(első válaszoló)
2010. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint pusztán a "génjeikben van" ez a fajta védekező mechanizmus? Mert ha igen, akkor nincs más hátra, így fogadom el a röfit. Ő az első malacom, és sok olyan dolgot tapasztalok még, amiről később mindig kiderül, hogy téves riasztás, hiszen csak virgonckodik, stb. :) Minden esetre kikérdezem egy szakértő véleményét is. Köszönöm mindenkinek!
2010. márc. 28. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A malac ha örül ténleg rohangál, popcornozik, ez egy olyan csavart ugrásféle. Örülj neki,úgy látszik feloldódott nálad. Ha zavar a hangja tedd olyan szobába ahol nem alszanak.
2010. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem is van malacom,ő is szokott körbe-körbe rohangálni,amikor "megőrül" ezt általában este 11után csinálja utána elalszik,szerintem km hiánya lehet semmi extra..én hagyom hogy rohangáljon nem zavar.

a másik, a helyben ugrás én azt olvastam ,hogy azt jelenti h örül,vagy csikis

az enyém akkor ugrál,mikor cserélem a forgácsát vagy ha a combját vakargatom:D

2010. ápr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!