Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik ketrecet válasszam?

Melyik ketrecet válasszam?

Figyelt kérdés

Van itthon egy 100x50-es és egy 90x45-ös ketrecem, tengerimalacok voltak bennük régebben. Most gondolkodom törpenyuszi (holland törpe lesz valószínűleg) vásárlásán, de nem tudom melyiket rendezzem be neki. A nagyobbnak letört az egyik tálcához rögzítő műanyag füle, és ilyen fressnapfos féle ketrec, aminek a négy oldala külön van és össze kell akasztani, amikor felállítom, a kisebb ferplastos masszív ketrec. Szóval a kisebb lenne a stabilabb, valamivel. A malackáknál nem volt gond, hogy kicsit zörgősebb a nagyobb, nem tudom, nyuszinál ez hogy van, szét tudná-e dönteni.


Másik kérdés, jó a nyuszinak az a ház, ami a malackáké volt? Az pedig olyan trixie fa sarokház, a tengerimalacnak való méret. Kb 20x30-as és olyan 15cm magas. Vagy nagyobb kellene a nyuszinak?


2012. szept. 23. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A hiányzó műanyag darabkát lehet helyettesíteni dróttal, az nem okoz nagy gondot. Én is mindig elhagytam a műanyag összefogóját a Frerplast ketreceknek...


A házikó kicsi lesz! Vegyél extra nagy méretűt, amit házinyulaknak gyártanak. Az a kényelmes a törpéknek is, mert a törpenyúl méretet egy kicsit kisebbre szokták gyártani, mint ami nekik jó lenne... A nyuszi nem fogja használni a házikót, ha nem tud benne megfordulni rendesen.

2012. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. szept. 24. 08:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100x50-es a MINIMUM egy törpenyúlnak.
2012. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nagyobbnak kétségtelenül jobban örülne! Szétrombolni nem tudja (találj ki valamit a letört fül helyére), de rázni azt igen. Mégpedig rendkívül kitartóan! Annyit tehetsz, hogy a rácsokat pár helyen például madzaggal szorosan összekötöd, hogy ne tudjon csörögni. De tarts madzagot mindig kéznél, mert fogyóeszköz lesz!

Ha viszont sok helyed van, akkor fordítsd össze a két ketrecet nappalra, ha össze tudod nyitni, akkor lesz egy nagy kifutója a nyuszkónak, éjszakára meg zárd be a kisebb ketrecbe (ha az a csendesebb). Mikor ráérsz figyelni rá, akkor meg engedd ki a szobába szaladgálni!

2012. szept. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez az összenyitás nem rossz ötlet.

A nyuszi szabadon lenne mindig, amikor otthon vagyok. Nekem elég normális az időbeosztásom, fél 8-4ig dolgozom, de a párom, van hogy csak 8-kor végez. Addig is lenne társaságom, és ez az a kisállat, amiben sikerült kiegyezni. :)

Köszönöm szépen a segítséget. :)

2012. szept. 25. 08:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Különben nagyon jó társaság a nyuszi, én nem vagyok jóban a családtagjaimmal, így neki mesélem el a napjaimat, nyuszóval töltöm az estéimet.. Még akkor is, amikor a barátom itt van, együtt foglalkozunk vele :)

Amúgy ha érzi, hogy nagyon rossz kedvem van valami miatt, akkor többet bújik.. :)

2012. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!