Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungáriai törpehörcsög...

A dzsungáriai törpehörcsög barátságos, szereti az embert?

Figyelt kérdés
Ha a kezembe veszem és mondjuk ki viszem egy kicsit akkor nem esik le?

2012. szept. 24. 21:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 volt mind egy tündérke volt
2012. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
jó úgy kezdeni a kézhez szoktatást hogy a kajáját a kezembe rakom és majd onnan elveszi,aztán megsimogatom?
2012. szept. 25. 17:42
 13/21 anonim válasza:
100%

Az enyém 2,5 év alatt egyszer sem volt agresszív! Igaz 4 hetes korától fogva nálam volt,és minden nap játszottam vele,azóta is kéretőzik ki:) Az enyém nagyon barátságos kis hörcsög!

Mondjuk talán lehet még egy oka!A kereskedésben,betettem a kezem az akváriumba és ő rögtön rámászott. Tehát ő választott engem és nem én őt! De nem bántam meg,hogy így tettem!:)Ha jól neveled és foglalkozol vele,akkor a tiéd is ilyen imádnivaló lesz remélhetőleg !

2012. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, először ne akard kivenni,hanem a kezedből adj neki napraforgómagot, vagy egy kis sajtot. Azokat az enyémek nagyon szeretik. Fontos, hogy hallja a hangodat, valamint sokszor nyúlj be hozzá és simogasd meg. Ha elfut a kezed elől, ne erőltesd, mert csak félni fog tőled. Szépen lassan, mindig adj neki egy kis nasit és akkor egy idő után már magától belemászik a kezedbe.
2012. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
kössz a tippet
2012. szept. 26. 21:18
 16/21 anonim válasza:
17%
Én úgy tudok nyilatkozni, hogy nem :D Mikor az uncsitesómnak volt törpehörije, az egyik ráharapott az ujjamra és átreptettem a szoba másik végébe. Persze nem szándékosan :D De hát fájt! :D Máskor meg az állatkereskedésben harapott egy az ujjamba, mondom anyád. :D Nekem aranyhörim van, nagyon cuki ^^
2012. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hogy barátságos-e vagy nem, az attól függ, hogy meg tudod-e szelídíteni. Magától minden hörcsög vad, tehát ne számíts arra, hogy veszel egyet és magától megszelídül. Sokat kell vele foglalkozni ahhoz, hogy magától belemenjen a kezedbe. Nekem 2-3 hétig tartott, de azóta is nagyon barátságosak, még sosem haraptak meg.
2012. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Minden hörcsögnél más és más...De ha kölyökkorától szelíditjük kezes kis höri válik belőle.Nekem is van na az soha az életbe sem harapna meg még ha alvás közben veszem ki akkor sem.Imád a kezemben lenni bár néha egy kicsit túlzásba is viszem a játszást.Volt régebben egy másik az már harapott de nem is egyszer.De általában barátságosak.
2012. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
nagyon is *-* vagyis egyénfüggő de az enyém ha berakom a kezem a terráriumba akkor még rá is mászik :) <3
2014. máj. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
páran írták hogy nem szereti nagyon az embert szóval inkább akkor ilyen salátákkal etetem.
2014. máj. 28. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!