Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak tényleg meg...

A tengerimalacnak tényleg meg lehet tanítani, hogy hallgasson a nevére?

Figyelt kérdés
Még miket lehet neki tanítani?

2012. szept. 25. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne akard kinozni szegénykét! Ne csinálj belőle cirkuszi mutatványt!
2012. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs tengerimalacom, csak kérdeztem, mert az egyik osztálytársamnak van tengerimalaca, és azzal menőzik, hogy az övé hallgat a nevére! :)

De ha lenne sem tanítanám! Csak kíváncsi vagyok rá!! :)

2012. szept. 25. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

1. újra!


Amúgy hány évesek vagytok?

2012. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én 14, osztálytársam 13. Mert?
2012. szept. 25. 16:58
 5/10 anonim válasza:
Én nem gondolnám, hogy ez lehetséges, abból kiindulva, hogy nekem is van tengerimalacom, akinek az élete abból áll ki, hogy nyüszög, ha enni akar. Tanítani nem nagyon tudjuk semmire. Bár nem olvastam szakirodalmat a témában, szóval nem tudok biztosat mondani.^^
2012. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer láttam egy videót, de nem magyar volt, és most nemtom megmondani a címét... xd

Mindegy, a malac jelekre forgott, meg mindent csinált...

Én megpróbáltam egyszer az enyémnek megtanítani, h adjon pacsit. Egyszer meg is tette. De többé már nem... xdd Akkor hagytam abba... A csúcson... ><

2012. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy szakember szerint amelyik állat eszik, az idomítható is! :D
2012. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A malacokhoz nagyon sokat kell beszélni, és simogatni őket. Így mindig biztonságban érzik magukat, ha a hangunkat hallják.

Ebből következik, hogy ha a nevüket nem is tanulják meg, a hangot és a hangsúlyt felismerik!

Mind a két malacom egyformán reagált, mindegy volt, hogy éppen melyikőjük nevét mondtam. Pedig a Béla és a Mazsola név nem is hasonlít egymásra.

De sokkal egyszerűbben meg lehet őket tanítani, hogy bizonyos hangokra figyeljenek.

Ilyen hang a hűtőnyitás hangja, több bezárt ajtó mögül is válaszolnak rá! A zacskócsörgés, vagy az uborka reccsenése is hatásos!

Ha elbújt valamelyik a szobában, csak kinyitottam a hűtőt és már dugta is be a fejét az elveszett pára!

2012. szept. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló! Szerinted kínzás megtanítani egy állatnak a nevét? :S


Egyébként sokan mondják hogy megtanulja a nevét, itt is volt a napokban egy ilyen kérdés, és ott is volt olyan válaszoló aki azt állította hogy meg lehet. Én nem tudom, de a nyuszik hamar megtanulják a nevüket, nem hiszem hogy ilyen téren más egy malac, bár nekem nincsen.

2012. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, a hangodat esetleg megismeri de elég reménytelen. De fordítsuk meg a dolgot.

Te meg tudod különböztetni és érted a tengerimalacod hangjelzéseit?


Egyszer megtanítottam egy tengerimalacomat, hogy hogyan kell beugrani a helyére. Kiraktam, kint szaladgált, aztán ha megunta beugrott.

Egyszer elvittem takarítani a vackát. A malac ment a helyére és a szokott módon ugrott a semmibe. Érezte hogy valami nincs rendben, visszament a szokott helyre és megint ugrott a semmibe.

2012. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!