Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rángatózik?

Miért rángatózik?

Figyelt kérdés
Még nincs egy napja, hogy a barátomtól kaptam egy tengerimalacot, nagyon édes, de mikor hazahoztam, észrevettem h ütemesen rángatózik (mint mikor egy ember csuklik és visszafojtja). Nem nagyon foglalkoztam vele, mert azt hittem csak fél, aztán egyszer csak megmerevedett pár másodpercre majd elkezdett teljes testéből rángatózni (mint akinek epilepsziás rohama van). Ezt azóta egyszer ismételte meg, és látszólag nincs baja, de nem eszik, nem iszik, csak a forgácsot meg a ketrec alját rágja. Kedden tudom elvinni orvoshoz, de addig mit kezdjek vele?

2012. okt. 7. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a malac?
2012. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kevesebb mint egy éves
2012. okt. 7. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet akár atkás is, annak az elhanyagoltabb esete.

[link]

Nem vakarózik, nézd át a bőrét és a szőrét!


De mérgezés esetén is produkálnak ilyen tüneteket.

Mit evett utoljára, nem falatozott bele valami szobanövénybe?


Ha lány, akkor szóba jöhet még terhességi toxikózis is.

2012. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, kislányról beszélünk, nem falatozott szobanövénybe, arra gyanakodtunk hogy az elmúlt két napban 4 féle helyszínen volt rövidebb ideig :S de rágja az almot és nem eszik meg iszik :S
2012. okt. 7. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Muszáj neki enni, mert attól is rángatózhat!

Na, ha megtalálom a linket:

[link]


Ha nem eszik 16-20 órán át, azt nem bírja a malac! Széna amúgy is mindig legyen előtte, de ha semmit nem eszik, akkor fecskendővel adjatok neki valamit!

2012. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy van a malac?
2012. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát ki van terülve a lelkem és valószínűleg a gyomrával volt kaja, próbáltam etetni, nem nagyon akart tnap viszont megállás nélkül ette az almot :S valószínűleg azzal volt baj (kaptam és nem tudtam róla hogy honnan van) úgyhogy kiszedtem alóla, és tettem friss boltit, most 20 percenként itatom amire legalább már reagál (emeli a fejét, tartottam a szája elé a kaját, de még mindig nem nagyon akar enni). pürésítettem neki almát azt nyomom a kis szájához de a vizet igényli jobban. Holnap jön az állatorvos és már okosabb leszek :S
2012. okt. 8. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!