Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek jó ötlet az hogy...

Szerintetek jó ötlet az hogy vennék a tengerimalacaimnak egy tengerimalac hámot és naponta minimum 1-szer kivinném sétáltatni 30-40 percre? Illetve két malacnak két hám kell?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
hát, így a tél és a hideg közeledtével ez kimondottan rossz ötlet
2012. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát 2 malacra 1 hámot csak elég perverz módon tudnék rárakni.
2012. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet, nem szeretik a hámot. Egy malacot nem lehet úgy sétáltatni, mint a kutyát, mert ő csak arra megy, amerre ő akar! Ha megáll, te is megállsz, szóval ő sétáltat téged.


Egy esetben lehet hasznos a hám, az orvosnál, ha nem akarod, hogy leugorjon az asztalról, nagyon jól jöhet.

2012. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A tengerimalac pórázon sétáltatása felér majdnem egy állatkínzással. Inkább ne pocsékold rá a pénzt! Nem jó a tengerimalacoknak se a hám, se a futógömb!
2012. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

háát köszönöm a válaszokat és az 1. válaszolónak üzenem nem most gondoltam azt hogy kimegyek a tengerimalaccal sétálni

hanem mondjuk tavasszal vagy nyáron.

2012. okt. 7. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet. Gondolj bele, véletlenül arra járna egy nagy kutyus, és hirtelen nem tudnád ölbe venni, vagy kifigyelné valami nagy ragadozómadár. Szerintem semmiképpen se vidd ki. A földön is annyi szemét, kutyakaki.... van, tehát nagy az esélye, hogy elkap valamit...
2012. okt. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is sétáltatom a malacomat, de csak akkor ha nincs hideg, egy hámom van 2 malacra, csak annyi hogy állítgatni kell. én bejelöltem melyiknek hol kell meghúzi és úgy.Én füves területre viszem, ott egy kicsit legel is de igazából ő sétáltat engem
2012. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat de nem hiszem hogy fogom sétáltatni ill. ő fog sétáltatni :D de azért hámot azt veszek mert ha állatorvoshoz megyünk akkor tényleg jó
2012. okt. 8. 19:03
 9/9 anonim ***** válasza:
A tengerimalac hám tényleg felér egy állatkínzással. Ezt az emberek szórakoztatására találták ki, de ők szenvednek tőle. Semmilyen körülmények között nem jó számukra, mert nem tud úgy sétálni mint egy kutya, csak rángatni fogod össze-vissza. Ráadásul rettegni fog az idegen hangoktól és zajoktól és nem egy tengerimalac megszökött már a hámból mert amikor fél megoldja, hogy meglógjon, és akkor te el nem kapod. Ha rossz terepen viszed, kikezdi az érzékeny lábacskáját a beton és homok meg a kavicsok, ha füves területre viszed (gondolom a panelok elé) akkor más állatok vizeletétől fertőzött füvet fog rágcsálni, amibe órák leforgása alatt bele is halhat. Ha állatorvoshoz akarod vinni, valószínűleg beteg, nincs szüksége további stresszelésre vegyél neki egy kényelmes macska hordozót és abban szállítsd és tegyél be neki szénát és valami bújó így kényelemben és biztonság érzettben fog utazni. Meglátod sokkal hálásabb lesz érte. Ha nekem nem hiszel kérdezz meg különböző tenyésztőket vagy tengerimalaccal foglalkozó védő vagy mentő szervezeteket!
2012. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!