Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Márciusban halt meg a négy...

Márciusban halt meg a négy éves törpenyuszim. Nagyon hiányzik. Azóta kaptam újat ő is nagyon aranyos és persze őt is szeretem de nem pótolja az előzőt. Meg lehetett volna menteni? Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
Szombati napon kezdődőtt a baj.Nem evett ,nem volt széklete.Hétfőn elvittük állatorvoshoz.Az elején még nem izgultunk annyira, mert máskor is volt olyan, hogy 1-2 napig nem evett.Kapott paraffinolajat hétfőn, kedden, csütötökön az állatorvostól,de nem segített.Teljesen legyengült.Pénteken elvittük egy másik állatorvoshoz.Ő csinált beöntést és adott két szurit a nyuszikámnak.Pár óra múlva jött nagyon kevés széklet.Örültem, hogy minden rendbe lesz.Ott aludt mellettem.Én hajnali kettőkor elaludtam és mikor hajnali négykor a szüleim átjöttek megnézni mi a helyzet már halott volt.Borzasztó érzés volt.Azóta is bűntudatom van ,hogy elaludtam és nem voltam vele az utolsó percekben vagy nem tettünk meg mindent?Minden nap eszembe jut.Szerintetek én vagyok a hibás?
2009. aug. 5. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szia!Ezen ne rágódj,ha elvitted az orvoshoz,onnantól nem a te felelősséged!Ne hibáztasd magad,te megtettél minden tőled telhetőt,elvitted orvoshoz!Majd megszereted az új nyuszit is jobban,és el fogod felejteni a "régit"!
2009. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szerintem se a te hibád!

Te megtettél minden tőlled telhetőt!Elvitted az orvoshoz.

De én nem értek egyet az előző válaszolóval!

Nekem is meghalt a kutyám..ő volt a kedvencem,és nagyon szeretem.Szerintem nem lehet elfelejteni senkit sem akit igazán szeretsz.Mikor meghalt én is magamat hibáztattam,hogy nem vigyáztam rá eléggé.Az én kutyámat megmérgezte a szomszéd,mert féltékeny volt ránk, hogy milyen szép a kertünk,és a kutyánk.Normális az ilyen ember?

2009. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem normális, ha a nyulad nem eszik. Szülés előtt, szülés után kicsivel, ha depressziós, max akkor éhezik.

Nagyon úgy tűnik a beleivel volt baj, ha megfelelően etetted, nem te vagy a hibás, ha nem, azt jobb tudni, hogy a másodikkal már jobban járj.

Nagyon korán pusztult el, gyanúsan korán.

Kevert réti széna, megfelelő táp, 2-3 hónapos kortól zöldségek, kicsi korban(olyan 8-12 hetes korig) hízlalótáp és lucernaszéna, na meg a vitaminok(amik általában szükségtelenek, ha jó a táp és a zöldségek).

Nagyon sajnálom, nekem is vannak nyulaim, tudom, mennyire fontosak lehetnek.

2009. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszia a válaszokat.Nagyon sajnálom a kutyusodat és azt hiszem én se fogm soha elfelejteni a nyuszimat.
2009. aug. 5. 21:11
 5/10 A kérdező kommentje:
Tápot,zabot,almát,répát,vitaminokat szokott kapni.Ami nagy baj volt ,hogy az a hülye állatorvos azt mondta ne adjak neki szénát.Lehet, hogy az volt a baj?
2009. aug. 5. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

MI VAN???!!!

Az ilyentől vegyék el a diplomáját, könnyen lehet, hogy őmiatta halt meg a nyuszid!!!

A nyulak ételpiramisa: legnagyobb mennyiségben szénát, majd tápot& magvakat kell fogyasztaniuk. Kisebb mennyiségben zöldséget, még kisebben gyümölcsöt és a legkisebb mennyiségben jutalomfalatot (opcionális).

Az az orvos őrült volt...ebből olyan bélszorulás lehetett, hogy könnyen végezhetett a nyuladdal. Ha nem kap a nyulad elég rostot, alig jön valami ürülék,a bogyók egyre kisebbek lesznek és egyre kevesebb, szénát mindig kell kapnia!

A zab persze valamennyire segít, de nem pótolja a létfontosságú szénát, fontos, hogy kevert széna legyen gyógyfüvekkel, ami segíti a nyuszik emésztését.

Nagyon vigyázz a másodikra, és jegyezd meg jól, hogy az állatorvosok csak érintőlegesen tanulnak a nyulakról, nem kell bennük mindig megbízni, kérd ki más véleményét is!

A zöldségeket kicsit színesítheted,a répa pl. nagyon magas cukortartalmú, szintén szorulást okozhat nagy mennyiségben. Adj neki salátát, kelbimbót, paprikát, paradicsomot, brokkolit, petrezselymet, mentát, hogy csak párat említsek az adhatók közül, persze mindezt úgy, hogy állandó szénamennyiség legyen előtte. A zöldségekhez fokoztaosan szoktasd hozzá, lehet, hogy nem bírja majd a szervezete, vagy épp nem ízlik neki, figyeld a székletet, hogy mindig legyen,de sose legyen puha.

2009. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok szerencsét a másodikkal, kérdezz bátran, megvan az adható zöldségek és gyümölcsök listája nagyjából (nyuszis honlapot csinálok, még dolgozom rajta).
2009. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon mérges vagyok az orvosra.Köszi a segítséget.
2009. aug. 6. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez mekkora hülyeség már, hogy "Elvitted az orvoshoz, onnantól nem a te felelősséged!"...Na ezek az emberek sem szerethetnek nagyon, ha az a legfontosabb, hogy a felelősséget áthárítani, úristen milyen szánalmas az első kettő. Valami fontos hozzátartozód beteg, azzal is annyit törődsz, hogy elviszed orvoshoz, onnantól nem a te felelősséged? Az orvosok nem mindenhatók, sőt, sokszor nekünk kell utánajárni és keresgélni, nem szabad rájuk bízni magunkat...állattal is lehet ugyanez a helyzet.
2009. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, de ha az orvos se tudja mi baja akkor ki tudhatná?Elvittem két orvoshoz és egyik se tudta.Ezek a mai állatorvosok.Tisztelet a kivételnek.
2009. szept. 16. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!