Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha kövér a...

Mit csináljak, ha kövér a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Van bent neki mókuskerék, használja is néha. A kajából kb csak a ricát eszi meg -táp- és a zöldségeket, gyümölcsöket nem eszi meg. Egzre kövérebb -augusztusban lett elhozva kiskorában, tehát még fiatal- Nagyon aggódom :/
2012. okt. 11. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A hörcsögök alapból ilyen kis kövér állatok.Ne akard őket soványan látni...De ha annyira túlsúlyos akkor szerintem hatásos lenne, ha elkerítenél a szobában egy kis részt és oda kiengednéd, és tennél le neki a földre csöveket stb...Akkor csak lenne kedve futkározni egy kicsit, mert ez érdekesebb mint az a unalmas kerék.. :)
2012. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vedd ki a kajájából a kukoricát, mert az a leghízlalóbb!

Nézd meg a rejtekhelyét is, ha van, vedd ki onnan is!

Futtasd, legalábbis engedd ki, hadd szaladgáljon!

Ha elhízik a hörcsög, az nagyon terheli szívét!

2012. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. olajozd meg a kerekét, mert nem szereti tekerni ha hangoskodik a kerék vagy ha nehéz tekerni

2. ne adj neki olajosmagvakat, kukoricát

3. adj neki zöldséget, gyümölcsöt...lehet nem olyat kapott amit szeret, enyém pl a szőlőt otthagyja de a cseresznyét (magozva persze) egyben zacsizza és csomagolja el későbbre. a krumpli és a salátalevél is örök favorit nálunk. ami még megy: magozott narancs/mandarin, alma, körte, uborka és tök a kedvenc, sárgarépa zöld, petrezselyem gyökér és zöld is megy, zeller zöldje, fű/lóhere/lucerna, pitypang.

4. édességet se adj neki

5. csökkentsd a magot és adj neki fehérjét, az nem raktározódik el...fehérje alatt lisztkukacot, főtt tojásfehérjét (sózni nem szabad a vizet), földikukacot, csontit, tücsköt, szöcskét ilyesmiket értek. rovarokat lehet venni állatkereskedésekben is, élve és fagyasztva is.

6. ne stresszeld, azaz ne piszkáld amikor aludna, ne vedd ki amikor nem akarja, ne baszkuráld amikor nincs hozzá kedve, stb

7. ne legyen zavaró zaj a környezetében pl tv, vagy hangfal

8. tegyél be egy méretes teljesen kiszáradt kenyeret vagy ha be tudsz szerezni akkor egy finom cseresznyefaágat neki fogat koptatni, inkább azt rágcsálja, mint a magkeveréket...jobban lefoglalja :) de a legjobb ha mindkettőt :)

9. tegyél be itatót ha még nincs (bár ez nem a súllyal függ össze, csak sokan azt hiszik, hogy ők nem isznak :D)


ha túl zajos vagy stresszes az élete, akkor többet fog nassolni...ha felébreszted akkor is tuti nasizni fog.


amikor kiveszed adj neki finom gyümölcsöket, zöldségeket nálunk a krumpli nagyon menő de az nagyon hízlal állítólag szóval csak finoman vele. Almából egy héten két közepes példányt elnassolunk. próbálkozz saláta levéllel, szerintem nem fog tudni neki ellenállni. az a lényeg, hogy minél több félét próbálj meg mert lehet eddig olyanokat kapott amiket nem szeret. de mindig legyen előtte zöldség vagy gyümölcs ha megeszi ha nem, mert ha nem eszi idővel meg fogja kóstolni. mi még csonthéjasokat (dió, mogyoró) is adunk 2 naponta 1 egész diót vagy mogyorót szokott kapni, ettől fényes és puha a bundája :) jó persze biztosan az állati fehérje is közre játszik a dolgoban...


biztosan nem csinálsz valamit jól mert az enyém 3,5 éves és nem hízott meg pedig szó szerint mindent megkap amit egy hörcsög csak kérni tudna, még saját müzliszeletei is vannak és egy közel fél éves csokikockája amiből heti 2-3X kap 1-2 falatkát.


tápból sose vegyél dobozos vagy olyan zacsis tápot amin nincs "kukucskáló nyílás" azaz amiben nem látod, hogy mi van benne. én pl mezei tesco-s kaját vettem neki mert annak láttam a tartalmát, igaz kevés kukorica is van benne de legutóbb egyáltalán nem volt a kajájában mert kiválogattam de most benne hagytam neki mert nagyon szereti :). de amúgy nálunk van ilyen kimérős höritáp a kereskedésbe, azt szoktam venni + negyed annyi napraforgó magot (mert szereti :D) és a kettő keverékét adom. a napraforgó mag elvileg hízlal de nálunk nem csak táp fogy...jah igen nálunk nagy sláger a tritikálé is...nagyon szereti szóval külön kis tálkában kapja :)


ha szükséged van még tanácsra kérdezz nyugodtan, sok mindent tudok róluk :)

2012. okt. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is eléggé túlsúlyos volt, emellett iszonyat lusta:), de mostanra normalizálódott a súlya. Elég sokat kiengedtem a szobában 1 elkerített részre, kevesebb napraforgót, kukoricát és olajos magot(a tápjában mogyoró és tökmag is van, de kiszedegettem:) kapott. Én rendszeresen mértem és mérem is a súlyát, most pont jó. De a lényeg szerintem a mozgáson van, az enyém se használta a kerekét, de most már olyan fitt, hogy rendszeresen kerekezik is.
2012. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nem kerekezésnek nem az az oka, hogy kinőtték?

A gyártók helyből alulméretezik a kerekeket, azaz a csin / patkány kerék a degunak pont jó, a csincsilla / patkány nem fér bele, a degunak ajánlott 20 centis, pedig egy kölyök, vagy kisnövésű hörinek épp jó, a jó tenyésztésű, nagytestű aranyhörinek a 25 centis a kényelmes...

A kereskedő pedig nem lát csak kölyök állatokat, még meg felezi amit a gyártó ajánl.

Egy később 20 centis hosszú állat mellé elad egy 15 centis kereket...

2012. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dirtyemo válasza:
Nem szabad krumplit adni neki ! :c
2012. dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!