Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm (dzsungáriai...

A hörcsögöm (dzsungáriai törpe) két éves, még sosem volt beteg. Pár napja a fülén észrevettem, hogy felfele áll, nagyobb, mint a másik, belülről mintha el lenne a hallójárata dugulva. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A lényeg, h vérzik most estétől, és kicsit gennyes. Holnap elviszem orvoshoz, addig mit csináljak vele? Betadinnal bekentem. Az étvágya nagyon jó, szaladgál össze vissza.
2012. szept. 11. 23:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
57%
szia. nekem 15 db dzsungim van. a fülével nagyon vigyázz, próbáld meg bérescseppel (komolyan) kezelni. nekem beszokott jönni.
2012. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjon meg senik de szerintem már elég idős ezért lehet beteg. Nekem a szemével volt probléma él is pusztult bármit csináltunk vele. Állatorvoshoz vinni kár. Én nagyon szerettem az első hörcsögömet de mikor 8000ft -ot otthagytam az állatorvosnál és mégis elpusztult és a hörcsög került 700ft- ba, rájöttem hiába szeretem már többe került mint az élete. Az egyik barátom járt hasonlóan és az a höri is jó 2 éves volt. Nekem kicsit bizarr volt de ő odaadta a kígyójának mondván az orvos drága a hörcsög idős és nem menjen kárba.
2012. szept. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen, azért elviszem holnap dokihoz, megpróbálok mindent megtenni érte, az első kisállatom:))
2012. szept. 11. 23:49
 4/11 anonim válasza:
majd írd meg hogy mit mondott :)
2012. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ma voltunk a dokinál. Azt hittem, hogy megvizsgálja, és kiír valami cseppet. Azzal kezdte ehelyett, hogy lehet daganat, vagy csak egy gyulladás, amit valami csípés okozott. Ugye fogtam Norcót miközben vizsgálta, aztán elkezdte nyomni a fülét valahogy, és ilyen csontszínű nagyon sűrű váladék jött ki belőle. de nagyon sok!! Tűrte a kis drágám, mert nagyon nagyon szelíd és barátságos, de egy kis idő után még mindig folyt és kiguvadt a szeme, kinyitotta a száját, fintorgott, visított is kicsit, annyira fájt neki, látszott, h nagyon szenvedett közben:( Hazajöttünk, étvágya az van. De alszik, sápadt, nagyon nagyon megviselte :((( Pedig az orvos előtt semmi baja nem volt. Szerintetek ez olyan most neki, mint aki műtét után lábadozik?
2012. szept. 13. 21:26
 6/11 anonim válasza:
100%
igen, ez kb. olyan. de a dokinak tűvel kellett volna leszívnia, akkor az állat is jobban viselte volna. kenegesd betadinnal meg béres cseppel
2012. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást a kis hörcsögödnek!!! Nekem is volt törpehörim, 4. Az egyiknek daganat nőtt a szemére, elvittem orvoshoz és elvileg kitörölte neki, de helyette a szemét törölte ki és a daganat maradt meg... Erről ennyit. Kézzel etettem, itattam haláláig. Aztán egyik este lefeküdt, betakartam egy pamacs darabbal és meghalt... Tudtam, hogy így lesz, valahogy megérzi az ember.
2012. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon sokkolt a hír, miszerint Norcót el kéne altatni az állatorvos szerint... ugye kinyomtál a fülét 14-én, most pedig csütörtökön visszavittem, mert nagyon megtelítődött megint. Kijött a Párom a Kicsivel, és átadta az orvos üzenetét. Ne vessetek meg,hogy nem mentem be, de nem bírtam volna még 1× végignézni, hogy bántják és visít:( Péntek este álmában is nyögött, annyira fájt a füle. Nagyon kikészültem, h ennyire szenved! Az érdekes, hogy ettől függetlenül volt étvágya. Elhatároztam este, h másnap elaltattatom, mert bármennyire fontos nekem, nem akarom, h szenvedjen.

Reg

2012. szept. 23. 11:33
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi. Reggel már szaladt, étvágya volt. Az igaz, hogy nagyon sokat alszik, gondolom, mert beteg. Az orvos nem adott semmi cseppet, persze.... csak az elaltatás!! Anyukám fül-orr-gégész, hozott fülcseppet, és ma először hosszú napok után nem piros a füle, és nem is gennyedzik!! :)) Úgyhogy nagyon boldog vagyok, de ez lehet nem jelent semmit. Az biztos, hogy minden egyes nap ajándék Vele, mert annyi szeretetet kapunk tőle, amit el se lehet képzelni:)
2012. szept. 23. 11:54
 10/11 A kérdező kommentje:
Norcóka tegnap örökre elaludt! :(
2012. nov. 15. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!