Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá anyumat egy...

Hogyan vegyem rá anyumat egy patkányra?

Figyelt kérdés

Szeretnék két fiú patit, de anyum ellenzi. Hiába mondtam, hogy mindent én veszek (patkányt, ketrecet, almot, kaját, játékokat), hiába magyaráztam, hogy végülis nem a patkány terjesztette a pestist, semmi nem használ.

"Harap, elszökik, elszaporodik, csúnya, büdös, betegséget terjeszt, hosszú, csupasz farka van", stb...

16/L


2012. okt. 12. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha ilyen érvei vannak, sehogy sem fogod tudni rávenni. Nálunk van kutya, macska, teknős, volt törpehörcsög, fogadtunk be pici süniket, törött szárnyú verebet, és sorolhatnám.


De a patkány az az a műfaj, amit én se engednék be a házamba.

Igazad van, a pestist nem a patkányok terjesztették, hanem a rajtuk élősködő bolhák... de csak ezek a bolhák...


Egyéb, patkányok által terjesztett betegségek:


[link]


Igen, tudom, rendszeresen hordod állatorvoshoz, fizeted a drága oltásokat is (gondolom), de ha valaki undorodik a patkánytól, azt nem fogod tudni belőle kiirtani.


És ha esetleg más állatban gondolkoznál? Lehet anyud is engedékenyebb lenne...

2012. okt. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Mondd meg, hogy tud lecsót fözni.
2012. okt. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyudat te ismered jobban, szóval neked kell rájönnöd, hogy hogyan tudnád megboltolni vele. Láthatóan nem érvel, hanem kifogásokat hoz fel, nem is ismeri a patkányokat. Szerintem próbáld meggyőzni arról, hogy téved. Addig is nézegess olyan fórumokat ahol patkánnyal foglalkozó emberek írogatnak, lehet még segíteni is tudnak a meggyőzésben. Pl: [link]
2012. okt. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát tudom, hogyha már lenne itthon patkány, akkor semmi baja nem lenne, sőt! Legalább annyira szeretgetné ő is őket, mint én. :D

A madárpókkal is így volt, valahogy megengedte, hogy vegyek egyet, azóta már van 2, és anyum is szeretne egyet magának. :)

Első: Egy kutya/cica sokkal veszélyesebb egészségügyi szempontból, mert ők kimennek az utcára, találkozhatnak idegen állatokkal, akiktől akár el is kaphatnak valamit, és hazahozhatják az emberre.

2012. okt. 12. 08:05
 5/10 SzilKa ***** válasza:

Legjobb barátomnak patkányai vannak, nagyon aranyosak és mókásak, a barátom imádja őket, de....


Valamelyik mindig beteg valamiért, a barátom rendszeres látiogatója az állatorvosnak (nem kis pénze marad ott) és egy idő után gyászolja őket...


Szóval én inkább a lelki része miatt beszélnélek le róla, ezek a kis cukiságok sajnos nem élnek sokáig és nagyon gyakori, hogy megbetegednek (daganat, vérzés, genetikai betegségek).

2012. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 patkányom volt, 3 lány...egyik daganatos volt műteni kellett, rá 1 hónapra elpusztult, és utána sorban mindkettő 2 éves koruk körül. Imádtam őket, anyukám is szerette, apám utálta. Soha többé nem vennék patkányt, nagyon rossz volt őket látni sorban elmenni...
2012. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ez segít: nekem az állatkereskedésből vett patkányaim haltak meg betegségekben, a normális tenyésztőtől vett patkányaimnak sose volt semmilyen baja, szóval ha beszerzel egyet akkor jól válogasd meg honnan.

Betegségeket a csatornapatkány terjeszthet, nem a házi tenyésztett patkány. Próbáltál már anyudnak aranyos/vicces patkányos videókat mutogatni? Youtubeon van egy csomó. http://www.youtube.com/watch?v=YnRN0YSAoeA Néha beválik az ilyesmi:)

Mondjuk nekem úgy lett patkányom, hogy hazahoztam kettőt, nem kértem engedélyt, mert akkor sose lehetett volna. Barátságos kis patkányokat hoztam, első nap anyum meg sem ismerte, hogy patkány, mert ilyen aranyhörcsög színük volt:D Aztán csak rájött mik ezek, de hamar megszerette. Nem volt gond belőle. Én két lányt vettem, mert valamivel kisebbek mint a fiúk, anyum a kisebb rágcsálókat könnyebben elviseli...

2012. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikerült! :D Mutattam neki aranyos patkányos videókat, és azt mondta, aranyosak. o.O Azt hittem, rosszul hallok. :D Úgy néz ki, lehet patim. :)
2012. okt. 12. 11:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Na az remek! :)

A mieinknek most lesznek kicsinyeik, írj rám és lefoglalok neked.

eladopatik@gmail.com

2012. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Írok, köszi. :)
2012. okt. 13. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!