Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy pici sünt, mit...

Találtam egy pici sünt, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

14kerben dolgozok, a mamáját tegnap elgázolták, azóta itt dekkol és sír:( Betettem egy dobozba, elviszem hozzánk (külváros) és majd ott elengedem.

De nem értek a sünikhez, egy kollégám szerint ő még szopizhatott. Leviszem majd az állatorvoshoz, megkérdezem, hogy szerinte elengedhetem e már.

De addig is mit csináljak vele? Adtam neki almát, evett belőle.

Egy ilyen "vadon élő" sünt hogy lehet lakásban tartani, ha esetleg azt mondja a doki, hogy még egy ideig vigyázzak rá?


2012. okt. 12. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A süni nagyon büdös. Ezt tapasztalatból mondom. Én nem sokáig tűrtem meg, pedig sajnáltam szegényt, mert el volt törve a lába. A másik pedig, hogy bolhás. Én macskaalmát szórtam dobozba és abba tettem a sünit. Magas dobozba tedd, mert különben kimászik. Rakhatsz alá falevelet is, vagy homokot. A macskakaját megeszi. Víz mindig legyen neki. Ha már elviszed állatorvoshoz, akkor kérd el az állatvédők számát. Ők tudnak róla gondoskodni. Én inkább odaadnám nekik, már csak a bolhák és a bűz miatt is.
2012. okt. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A sün nem növényevő, csak a mesékben cipel almát a hátán, egyébként rovarevő.Kisállat boltban vegyél neki lisztkukacot, azt nagyon szeretik, az az egyik fő táplálékuk. Megeszi a főtt tojást, májat is. Jó minőség macska száraztápot is. De kukacot mindenképp vegyél.Legyen mindig friss vize is. Ha még nem tud enni olyan kicsi, akkor cumiztasd meg.
2012. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A bolhák miatt nem szeretném magamnál tartani, mert van egy kutyám a lakásban. (tudtommal majdnem minden sün bolhás)

De ez olyan 7-8 centis, szerintem nagyon apró. Félek, hogy baja lesz, ha elengedem.

2012. okt. 12. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

A sün védett állat, állatkertben kell leadnod.

[link]


"348/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet

a védett állatfajok védelmére, tartására, hasznosítására és bemutatására vonatkozó részletes szabályokról


8. § (1) Sérült, beteg vagy egyéb ok miatt szabad életre alkalmatlan, védelemben részesülő állatfaj egyede tartásának engedélyezésekor – az engedéllyel tartott egyed kivételével – vizsgálni kell a természetvédelmi és tudományos célra történő felhasználás lehetőségét, az egyed bemutatásra, valamint hasznosításra való alkalmasságát.

(2) Amennyiben az egyed az (1) bekezdés szerinti célok valamelyikére alkalmas, azt a természetvédelmi, az állatvédelmi és az állat-egészségügyi feltételeket tartósan biztosító költségvetési szervnél, illetőleg költségvetési szerv által megbízott vagy felhatalmazott, e célra alkalmas intézménynél lehet elhelyezni és tartását engedélyezni.

(3) Amennyiben a (2) bekezdés szerinti elhelyezésre nincs lehetőség, az egyed a természetvédelmi, az állatvédelmi és az állat-egészségügyi feltételeket tartósan biztosító közhasznú szervezetnél, illetőleg természetes személynél is elhelyezhető és tartása engedélyezhető.

(4) Amennyiben az egyed az (1) bekezdés szerinti célra történő felhasználásra nem alkalmas, vagy a (2)–(3) bekezdés szerinti elhelyezés nem lehetséges, az egyed életének szakszerű és fájdalommentes kioltásáról, tetemének természetvédelmi célú vagy közérdekű felhasználásáról a természetvédelmi hatóságnak kell gondoskodnia.

"

2012. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na jó, a lakásba tuti nem viszem föl, mert valami bogár mászkál rajta :S
2012. okt. 12. 13:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a magyar sünvédőkkel. Ha rájuk keressel a facebookon biztos megtalálod őket. De ha írsz egy sünt tenyésztőnek, akkor ők is átveszik általában őket és átteleltetik ha túl kicsi ha elég nagy meg elengedik.
2012. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már írtam nekik.

Utána olvastam neten, azt írják, hogy egy sünnek legalább 60 dkg-nak kell lennie, ha túl akarja élni a telet. Ő 11 dkg.

2012. okt. 12. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a meleg és hosszú nyár miatt a süniknek volt egy második ellése is, az ezekből származó kicsiknek viszont nincs sok esélyük túlélni a telet. Amíg nálad van, addig rovarokkal próbáld etetni, tejet viszont ne adj neki. Ha van bolhaírtó csepped, akkor azzal eltüntetheted a nem kívánatos potyautasokat róla.
2012. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, az lett a vége, hogy bevittem az Állatkertbe, olvastam, hogy náluk le lehet adni.

Kérdeztem, hogy mi lesz vele, azt mondták, hogy átteleltetik, felerősítik, és tavasszal majd biztonságos helyen szabadon engedik őket. Elég sokat adnak le így az őszi hónapokban.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2012. okt. 12. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!