Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacoknak muszály...

A tengerimalacoknak muszály társ vagy egyedül is tartható?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Muszáj. Egyedül nem érzi magát olyan jól, mint társakkal, könnyen depressziós lehet.
2012. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
az enyém egyedül is szemmel láthatóan boldog malacka volt. minden csak azon múlik, hogy mennyit foglalkozik vele a gazdija.
2012. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Kötelező a társ! A tengerimalac azon ritka kedvencek egyike, amelyiket tilos egyedül tartani. Az összes tenyésztő, tengerimalac mentő és védő egyesület erről ír állandóan. Azonos nemű társat 6 hónap korkülönbséggel szokás választani, a dominancia harcok elkerülése érdekében. De a legjobb választás az ivartalanított fiú lány vagy lányok társaságában.
2012. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem most két fiú tengerimalacom van.

Eleinte csak egy volt,de nagyon magányosnak láttam,mindentől félt,ijedős volt,és egész nap gubbasztott a ketrec egyik sarkában.

Eredetileg úgy terveztem,hogy kettőt veszek,de a másik malac vásárlásával még vártam.

Közben kiderült,hogy a már meglévő tengerimalackám atkás,így még mindig nem hozhattam mellé az új cocit.


Végül aztán kerítettem egy ideiglenes ketrecet az újnak,és most már ketten vannak :-)


Döbbenetes a változás.Egészen kinyílt a korábban félős,ijedős malackám...Már kézbe tudom venni,sokat beszélgetnek egymással,és nagyon jókat játszanak.

Vegyél neki társat mindenképpen! De fontos,hogy egyneműek legyenek,amennyiben nem szeretnék kölyköket.

2012. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 16. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen muszáj.Nekem 4 évig egyedül volt a malckám, most lett nemrég társa, aztán mégegy.szemmel láthatónak boldogabb nem unatkozik.Nem rágja a szőrét mint régen.Futkározik, beszélget, játszik stb a többivel régen meg csak kajált meg feküdt.
2012. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 évesen pusztult el a malackám, az egész élete során egyedül élt. Igaz sokat foglalkoztam vele, minden nap kivettem simogatni, szaladgálni. Soha semmi baja nem volt, öregkorára már elromlott a szeme... de egyszer sem kellett orvoshoz vinnem. Persze én is olvastam, hogy társas lények, lehet ő volt a kivétel, aki erősíti a szabályt. :)
2012. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező...az enyém évek óta egyedül van és nagyon boldog..bár ha csak reggelente bedobsz neki egy kis kaját és ennyi akkor lehet, hogy mégis kéne :D
2012. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a további válaszokat is :)
2012. okt. 26. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!