Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyakran párzanak és...

Milyen gyakran párzanak és fialnak a deguk? Lent folyt.

Figyelt kérdés
Van egy fiú degum, és szeretnék neki venni egy kislányt. Nem gond, ha évente egyszer kétszer születik kisdegu, nem jelentene semmilyen problémát, de úgy tudom a degu nem szaporodik olyan gyakran, mint például a hörcsögök. Van valaki akinek párban vannak a deguk? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 6. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt régen. Nem emlékszem már, hogy pontosan milyen időközönként, de viszonylag gyakran párzanak és olyankor nemcsak egy-két kis degu születik, hanem kb. 6. Úgyhogy óvatosan vele, én is alig bírtam elajándékozni a sok kicsit, mert az állatkereskedésbe ingyen se kellett! :O

Viszont egy jó tanács: Ne adj nekik ilyen degu vitamint, vagy mit, mert az enyémek amiatt haltak meg. Elvileg a gyárban ahol gyártják a futószalag alá patkánymérget tesznek, hogy a patkányok ne egyék meg a degu vitamint, és néha előfordul, hogy a dobozba is kerül a méregből egy kicsi, ami 3 deguval simán végez. És ilyet másoktól is hallottam már... :(

2009. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jézusom ez borzalmas :(:( Én csak fogkoptatót, vizet, almát, kukoricát és degueleséget adok neki, még jó, hogy eddig sosem vettem ilyesmit :( Szegény kis állatok :(:( Olyan kegyetlenek, akik az ilyesmit készítik, nem az a céljuk, hogy az állat egészségesebb legyen, hanem hogy miből lehet több pénzt csinálni, egyszerűen gusztustalan, nincs rá szebb szó :( Nagyon sajnálom a deguidat :(:( Akkor vigyázok a kisdegukkal majd, de annyira szeretném, ha párban lennének, mert bár a fiú degum jól megvan, azért épp ideje, hogy családos ember legyen :):)
2009. aug. 6. 23:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezz meg valaki mást is, tényleg nagyon régen voltak deguim (kb. 6 éve), már nem igazán emlékszek pontosan ezekre a párzós időszakokra! :)

Tényleg nem ártana neki beszerezni egy párt (kis deguk ide vagy oda, azt majd úgyis megoldod!), mert a degu társas lény, egyedül depis lesz és magányos! Például az én deguim mindig egy kupacban aludtak összebújva, hogy melegítsék egymást. Olyan aranyosak voltak. :)

2009. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen én is attól félek, hogy magányos lesz szegénykém, olyan iszonyú kedves, jön oda, hogy vakarjam meg a fülét és így előrehajtja, meg felemeli a lábát :):) Igazi kis angyal :):) Imádom :):) Amikor elköltöztem akkor vettem, ő az egyik legjobb barátom :) (bután hangzik, de tényleg így van :) )
2009. aug. 6. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is vannak deguim is.:) nagyon aranyosak. tavaly kapuk meg Gyulát, mert már az előző gazdii unták, nálunk pedig nagyon jó helye van.:) most áprilisban vettem az eddig folyton szomorú Gyulámnak egy degu barátnőt, Picúrt, akivel az első adandó alkalommal bepróbálkoztak, csak Picúrka még akkor hál' istennek nem volt ivarérett. Miután csinálja a fiú azt, öö szóval így elkezd visítozni és kb fél óráig abba sem hagyja. jaj és nagyon vigyázz az összeszoktatással, nehogy a fiú aztán majd bántsa a lányt.

sok sikert:)

és remélem segítettem valamit..

2009. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem több degum is volt,legutóbb egy párt kaptam...mind2 "középkorú" volt és már a kersekedésben is együtt laktak,szal az összeszoktatással nem volt gond.nálunk szabályosan 4 havonta születtek kicsik,de egyre több.először csak 4,majd 5 végül már 7! mondjuk,persze,volt ami elpusztult,de azért vigyázni kell,eléggé szaporák.sok sikert hozzájuk! =)
2009. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
FOGKOPTATÓT NEM SZABAD NEKIK ADNI!!! az állatkereskedő is mondta!!! mert belehalhat... amúgy be van tíltva a fogkoptató!!!
2010. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!