Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Anyukám a hörcsögön kívül...

Anyukám a hörcsögön kívül semmi más házi állatot nem enged tartani!?

Figyelt kérdés
Lassan 9 éve van folyamatosan hörcsögöm. 3 szor volt nyulam 2-3 hónapig(házinyúl) volt egy macskám is ami 3 év után megszökött. De egy ideje semmi állatot nem enged hörcsögön kívül. Szeretnék patkány, törpenyuszit vagy valami más állatot. Bármivel álltam elő hogy én fogom takarítani, de még így sem engedi. A mostani törpehörcsögöm lassan 3 éves és 4 évtől tovább nem éltek nálam az arany hörcsögök sem. Mire szegény elmenne hogy tudnám rávenni anyámat hogy legyen más állatom utána?
2012. okt. 15. 22:42
1 2
 1/17 anthonyahopkins ***** válasza:
Ha most is te takarítod, te foglalkozol vele, te gondozod, akkor én sem értem, hogy miért csak a hörcsögöt engedi. Egy patkányt sem kerül többe tartani. Én annó csak simán hazavittem az állatokat, főleg patkányokat (tudni kell, hogy édesanyám fél ezektől az állatoktól), és utána már békén hagyott. Szerintem a te anyukádnak sem lenne szíve kidobni, ha esetleg lennél annyira lázadó tinédzser, mint én voltam, de azért még próbálj vele beszélni erről.. :-)
2012. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én simán hazavittem a tengerimalacot és azt mondtam hogy óriáshörcsög:D a mai napig bizonygatja az ismerőseinek hogy márpedig van olyan:DD
2012. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anthonyahopkins ***** válasza:
Hát ez nem rossz.. :DD Nekem a végén már annyi rágcsáló volt a szobámban, hogy anyám számolni sem tudta őket. Ezért ha megsajnáltam egyet, hazavittem. :D (mielőtt még bármelyik okoskodó állatkínzózna, mindegyiknek rendes helye volt).. :-)
2012. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azon túl, hogy "nem engedi" mi a fenét tudna tenni ellene, ha egyszerűen kész helyzet elé állítanád?
2012. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a többivel szemben az a baja, hogy időnként kint mászkálnak a szobában.

A hörcsög szokott szabadon lenni?

Csald el anyukádat egy kisállat-kereskedésbe, és mutass neki egy aranyos patkányt! (Vásárolni nem muszáj kereskedésben.) Sokan csak a patkány szó hallatán is a vadon élőkre gondolnak!

2012. okt. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tényleg az lehet a baja hogy szabadon kell engedni.

Volt egy ismerősöm azt mondta hogy állatot hozzá soha, maximum olyat ami be van zárva valami búrába.

Pl halat, rákot, hüllőt, egeret szerintem lehet.

2012. okt. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hát úgy ahogy sokat veszem ki a hörcsögöt és pl tanulás közbe lerakom az asztalra:D kicsit hülye szegény így mindig leugrál úgy hogy vetődnöm kell a hörcsög után:D

de amúgytélleg nem értem szinte a patkány ugyan olyan mint egy hörcsög csak nagyobb a farka ha onnan nézzükxD

2012. okt. 16. 06:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Hm... ha már ilyen régóta tartasz kisállatot, esetleg mutathatnál anyukádnak egy képet csíkos mókusról. Lehet ő megtetszene neki. Elég régóta vannak kisállataid, hogy most magasabb szintre lépj. A mókus csak olyan gazdának való, aki már megtanulta, hogyan kell ezekkel a kis állatokkal bánni, pl. nem tenni hirtelen mozdulatot, ilyesmi.


A húgomnak van egy kis csíkosa és odavannak egymásért. Az a titka, hogy kölyökként kell megvenni (azaz tavasszal) és magadhoz kell szelídíteni. Az elején sokat kell vele foglalkozni, hogy barátságos legyen és ne féljen. Ha bezárod a szobaajtót ő tök jól elvan, amíg te tanulsz. Nem kell félni, hogy leesik valahonnan, mert ahova felmegy (szekrény teteje) onnan le is tud jönni.


Egyébként anya ugyanúgy oda van a mókusért, mint a húgom, rendszeres program lett esténként a játék vele.

2012. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A mókus anyukámnak tetszik, csak egy kicsit attól félek hogy leszakadhat a farka és belehalhat. Ezért nem akartam degut sem. Patkánynál meg nem félnék hogy valami baja lehet. Meg félek hogy a mókus elszabadul itthon és majd nem tudom megfogni.


Pár évvel ez előtt unokatestvérem ezzel lepte meg a barátnőjét karácsonykor ami aznap meg is szökött úgy hogy karácsonykor a hatalmas házban kerestük a mókust és úgy kellett elkapnunk.

2012. okt. 16. 13:50
 10/17 anonim ***** válasza:

:)

A mókusvásárlásnak is megvannak a maga trükkjei. Egyrészt késő tavasszal/kora nyáron érdemes mókust venni. (Tehát nem karácsonyra!) Akkor fiatalok még. Csak olyan helyről szabad venni, ahol látod, hogy több mókus van együtt egy ketrecben, ez a garancia arra, hogy fiatalok még és szelídíthetők. (A felnőtteket sokkal nehezebb.) Mivel territoriális állatok ezért felnőttként nem tűrik meg egymást.


Nem szakad le a farka, nem jellemző, hogy beakadna valamibe. A degukat sokszor a farkuk tövénél emelik fel, de őket sem lenne szabad. A mókust sem szabad. Nem kel egyáltalán piszkálni a farkát, de hát csak a kisgyerek olyan buta hogy bármilyen állat farkát meghúzza.

Én nem vagyok a mókuskerék híve, a szabad mozgás lehetőségét preferálom, szóval nálunk nincs ilyen veszély sem. (Ha nem elég nagy neki a mókuskerék, akkor abba valóban beakadhat a farka.)


Nem bolond mókust kell választani, aki körbe körbe szaladgál a ketrecben, hanem egy nyugisabbat, inkább olyat, aki félősebb.


Mikor hazavitted a mókust, 1-2 napig békén kell ganyi, hogy megszokja a helyét. Utána pedig 3 hétig minden nap ki kell venni, de nem szabad leengedni a földre, csak rajtad lehet. Ez lehet több emberes feladat, de akkor sem szabad leengedni. És a lényeg: a mókust a hasán keresztül lehet meghódítani! A szelídítési időszak alatt folyamatosan tömni kell mindenféle csemegével: mogyoróval, dióbéllel, stb.


Utána le lehet engedni. A mókus anynira kíváncsi állat, hogy ha nyugodtan ülsz a földön, és nincs semmi ijesztő zaj, akkor magától fel fog téged fedezni. Először csak a földön, aztán szépen lassan egyre nagyobbakat fog ugrani. Először csak az ágyra, aztán egyszer csak a szekrény tetején veszed észre.


Egyébként vissza is megy magától a helyére. Az elején lehetnek balesetek, de egyébként pisilni, kakálni visszamegy a helyére. Az összegyűjtött elemózsiát is visszaviszi a fészkébe, meg inni is visszamegy időnként és ilyenkor be lehet zárni. De könnyű megfogni is, mikor már megszokott téged és nem menekül el a közeledből.

2012. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!