Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mesélnétek nekem olyan nyuszis...

Mesélnétek nekem olyan nyuszis történeteket amiket sosem fogtok elfelejteni? Ami a legkedvesebb nektek? Jöhetnek a kisregények is!

Figyelt kérdés
Mert nemsokára megvesszük a leendő nyuszinkat és remélem majd nekem is lesznek jó élményeim vele! :)

2012. okt. 17. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Egyszer volt egy 10 kilós nyulam, ideiglenes fekhelye egy láda volt amiből kiugrott és ráugrott a fájós nagylábujjamra.Kellemetlen volt kicsit ,de túléltem.
2012. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
-.-
2012. okt. 17. 15:36
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

A nyulam egész este csak rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág-rág.



Ezért holnap elengedem a mezőn.

2012. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
VALAMI NORMÁLIS TÖRTÉNET???
2012. okt. 17. 15:43
 5/13 Felülmúlhatatlan válasza:
100%

tavasszal egyik reggel elmentem futni 5:15 perckor. Pár utcával arrébb láttam egy nyulat. Elég sokan akarták megfogni. Hatalmas, szép nyúl volt.

Nem is értettem, olyan korán, hogy van már fent annyi ember, ugyanis én csak a fogyókúrám miatt kényszerítettem magam a felkelésre...

6 körül mentem haza. Egy utcával lejjebb megláttam a nyuszit ismét. Leguggoltam, odajött hozzám és hazavittem.

Azóta van egy nagy baknyulunk.... :)

Ma jön egy ismerős, akinek lány nyuszója van. Pároztatni fogjuk, tehát ma lesz a nyuszink első (vélhetően utolsó is, mert túl adunk rajta 1 hét múlva...) szerelmi hancúrja, mióta nálunk van. :)

2012. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 chrishu ***** válasza:
54%
Egyszer láttam mamám földjén egy nyulat. Nem akartam, hogy valami elmebeteg lelője, ezért feléhajítottam egy követ, hogy fusso az erdő felé. Sajnos fejbetaláltam de vette a lapot :(
2012. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban a nővérem és én húsvétra kaptunk 2 nyuszit. A panelba. Az enyém fehér volt, fekete fülekkel és fekete farokkal. Csillának neveztem el. Ne kérdezd, hogy miért pont Csilla, nagyon kicsi voltam, kb. 4 éves... :)

Valami kartondobozban laktak, és mindig átázott, ha pisiltek. Valamivel később elvittük őket a nagyszüleinkhez, akik kertes házban laktak. A papám csinált nekik ketreceket. Hétvégente látogattuk a nagyszülőket, akkor láthattam a Csillát.

Szelíd volt és hatalmasra nőtt.

Később szaporodtak és legalább harmincan lettek.

Gondolom, időnként levágtak egyet-egyet, csak nekünk nem mondták meg.

Nincs túl sok emlékem a nyusziról, mert mint mondtam, 4 év körüli voltam, de arra emlékszem, hogy megmondták, hogy a Csilla le lett vágva.

Legalább az unoka kedvenc nyusziját megtarthatták volna. Szegény én... De komolyan, nem undorító, hogy talán a vasárnapi fő fogás a Csilla volt???

Mintha megetetnék veled a kutyádat.....

:(


Én a gyerekeimnek nem ajándékoznék élő nyulat vagy kiscsibét húsvétra...


28/n

2012. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nóri.13 ***** válasza:
100%

Több is volt. Az egyik:

A nyuszimnak volt a sarokban egy 'wc'-je és mindig oda bogyózott. Hogy egyszerű legyen tisztítani, vettünk neki egy piros lapátot.

Egyik este ki akartuk cserélni az almot, de Missy (így hívták a nyuszimat) nem volt hajlandó kijönni a ketrecből. Próbáltam mellette kikaparni az almot erre felágaskodott és elkezdett "bokszolni" a lapáttal. Nagyon aranyos volt.

Ott állt két lábon mellső mancsaival pedig mintha bokszolna, úgy ütötte a lapátot :)

Na, ez a legemlékezetesebb. :D

2012. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Volt egy nyuszim kiskoromban, és mindent megevett, amihez hozzáfért. :D Mákos palacsintát, rántottát, chipset, krumplit, kenyeret... Kapott nyúlkaját is, csak egyfolytában fedezett fel mindent, és mindenbe beleevett/megette.


És mindig lepisilte a gatyámat, de csak azt, amelyik frissen volt mosva.


Egyszer véletlenül beleütöttem a fejét valami keménybe (borzasztóan sajnáltam szegényt, nem direkt volt) és elkezdett valami halál fura hangot kiadni. Akkor jöttem rá, hogy a nyúl tud hangokat kiadni, addig azt hittem nem.


Tök jófej volt, csak elvitték. :(

2012. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én nyuszim úgy csúcs, ahogy van :) Kifigyeli, hogy mikor nem nézem őt, és egyből megy el az ágyra, pedig tökéletesen tisztában van vele, hogy nem szabad. Amikor látja, hogy elindulok felé, még gyorsan fut fent egy kört, vagy elkezdi rágni az ágyneműt, de ahogy odaérek, szalad is lefelé, mert tudja, hogy úgyis leszedném. Aztán lent nagy vidáman ugrándozik, mintha az egész csak móka lenne :)) Ezt naponta, ha délelőtt itthon vagyok 15-20 alkalommal játszuk el :D
2012. okt. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!