Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek? Szerintetek...

Mi a véleményetek? Szerintetek melyik a legagresszívabb és melyik a legkedvesebb kutyafajta?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 21:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Legagresszívabb állattal, emberrel, vagy elcseszett neveléssel. Kedves emberrel , állattal, vagy jó neveléssel? Ez a kérdés úgy hülyeség ahogy van!
2012. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4%

agresszív: pitbull

Legkedvesebb: Golden

2012. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szerintem is, de kíváncsi vagyok a véleményekre.
2012. febr. 17. 21:25
 4/20 Mailerdeamon ***** válasza:
73%
Ez egyedfüggő, nem köthető fajtához, tehát innentől értelmetlen a kérdés. Egy pit bull is lehet kedvesebb mint egy retriever, sőt, jó kezekben kifejezetten kedves fajta.
2012. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Az agresszivitás nem fajta, hanem nevelés kérdése.

Fingod nincs a kutyákról kérdező.

2012. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudom, amit leírtál, tudom! Pont ezért tettem fel a kérdést: kíváncsi voltam, hogy mások is így gondolják-e. (Mellesleg ment a zöld kéz).
2012. febr. 17. 21:59
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a fajta igenis meghatározza a kutyát. Különben nem lenne semmi értelme a fajtáknak, egyszerűen csak vennénk egy akármilyen kutyát és akármivé nevelhetnénk. Jó neveléssel minden kutya normálissé tehető de nem lesznek egyformák. Egy kaukázusiból sosem lesz terápiás kutya aki mindenkit imád, egy labradorból sosem lesz fenevad aki megesz mindenkit (mármint bátorságból, ha rosszul nevelik és félős, idegbeteg akkor előfordulhat).

Amúgy a pitbull és egyéb harcikutyák a többi kutyával kellett hogy agressszívak legyenek, emberrel szigorúan! tilos volt nekik! Úgyhogy ezek kivételesen emberszerető kutyák.

Amúgy a válasz több mindentől függ. Kivel lenne agresszív? Családdal is, idegenekkel, kutyákkal vagy más állatokkal? Úgy általánosságban szerintem a kaukázusi, közép-ázsiai, komondor, kuvasz és ehhez hasonló kaliberű kutyák a legagresszívabbak idegenekkel és más kutyákkal is. Természetesen megfelelő neveléssel ebből nincs gond, de még amellett is vigyázni kell velük, hát még ha rossz nevelést kapnak! A legbarátságosabbak a labrador, golden, vizslák és hasonló típusú kutyák.

2012. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%

Mindenki azt hiszi hogy a pitbull,

pedig NEM!

Kaukázusi juhász kutya!!!!

2012. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Nevelés kérdése. Az én bullmacim egy jàmbor kutya, soha nem menne neki egy embernek se vagy éppen kutyànak, mert rendesen nevelem.

Ellenben a sétàk alkalmàval sok kistestű kutya (fajtàt direkt nem írok) akar nekimenni az enyémnek. Anyòsomék lépcsőhàzàban (szintén kistestű) az egyik kutya még engem is megmorog. Itt is làtszik, hogy a gazdi a hibàs. Valamint tapasztalatom szerint a kistestű kutyàk java része sokkal agresszívabb, mint pl. egy pit bull (akire a mùltja miatt sűrűn ragasztjàk rà az egresszív

2012. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha rosszul neveled lehet egy Golden is lehet agresszív.

Ha jól neveled lehet egy pittbull is lehet kezesbárány.


Olyan nincs,hogy legagresszívebb és legkedvesebb. Igen, olyan van,hogy melyik kutya hajlamosabb arra,hogy ilyesfajta hajlamkoat mutasson, de olyan nincs,hogy kifejeztten a pitbull a legagresszívebb és a golden a legkedvesebb.

2012. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!