Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol vehetnék egy kis termetű...

Hol vehetnék egy kis termetű majmot vagy csimpánzt?

Figyelt kérdés
NAgyon szeretnék egy majmot, nem tudjátokhollehte venni és vonatkozik-e rá valamilyen törvény(a tartására)?:)
2008. máj. 21. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

vannak kis majmok amiket lehet otthon tartani. ezeket nagyon nagy állatkereskedésben kapsz is.

de csimpánzt vagy hasonló majmot lehet otthon tartani de megfelelö körülmények között. a csimpánz egy elég aggreszív állat tud lenni, és még egy jól megépített ketrecet is képes szét tépni, nem beszélve más emberekben is kárt tud tenni, pl harapni is tud csúnyán. a ketrec méret biztos kikötés, meg a hozzá értés is.

de a kiis majmoknak is kell nagy hely ,minimum egy 2méter magas és 4-5 m2 nagyságú ketrec, helyiség.

aztán mivel az etetésük sem lehet egyszerü ezért az is biztos elég sokba kerül, és még a folyamatos orvos is. mert ugye gondolom nekik is kell oltás. meg ilyenek.

2008. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
nem hiszem, hogy lehetne csimpánzt venni, legalábbis magyarországon semmiképp, akik tartanak is szerintem az egyedül hagyott piciket nevelik fel (ált. állatkerti dolgozók), de aztán azok a majmok is visszakerülnek az állatkertbe, vagy nemzeti parkokba külföldre. Ha rosszul tudom, javítsatok ki... nem akarom elkeseríteni
2008. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
jajj:( én nem akarom ketrecben tartani hanem a házban szabadon néha sétálnánk a kertünkben ruhát adnék rá....
2008. máj. 21. 16:11
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Magyarul: bohócot csinálnál belőle? Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem az ember (jobb esetben) már kamasz korára rájön, hogy egy állatot emberként tartnai ("ruhát adsz rá...") állatkínzás. Arról nem is beszélve, hogy a majmok többsége (talán csak az orángután a kivétel) csapatban él - gondolom nem veszel a kis kedvencednek, csak hogy jól érezze magát, még 3-4 társat...

Bocs, ha kicsit morcos voltam, de az ilyen mindig fel tud idegesíteni. Mindenesetre ha veszel is majmot, készülj fel rá, hogy nem a te kedved szerint fog élni (nem játékbaba, akit öltöztetgethetsz), hanem van saját akarata, amit ha szereted az állatot, nem hagysz figyelmen kívül.

2008. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
olyat akartam ami jól elvan a többi állatkámmal azért gondoltam a majomra, és ruhát csak azérrtadnék ránehogy megfázzon télen szegényke
2008. máj. 21. 16:51
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

A hozzaszolasod alapjan igazabol tenyleg nem eldontheto, szorakozol, vagy komolyan gondolod a dolgot?

A majom mint olyan nagyon sok mas tipusu allat (pl. kutya csak hogy egy hetkoznapit emlitsek) utalja a masfajtat magakorul, mert az o kepzelt territoriumat ami ugye a te hazad lenne, bizony vedi. ...es igen, lehet nagyon agressziv! Azonkivul egy cseppet sem szobatiszta!!! Ird es mond szana szejjel hugyozik es urit.

Sok szerencset a kis jovevenyhez...

Nekem iguanam van...

2008. máj. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Mielott barmit tennel, hasznald a www.google.hu-t, es akkor te is megtalalod ezt: [link]
2008. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól tudom, a törpe selyemmajmocskát sokan tartják háziállatként, és állítólag egész jól kijön az emberekkel, pl. a válladra ül, amikor sétálni mész. De nagyon nehéz is lehet vele az élet, ahogy az előző válaszadó cikke is figyelmeztet...
2008. máj. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
34%

Hol tudok akkor majmot venni?

Tud valaki egy cimet vagy valamit adni?

2009. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
A majmok 99%-a védett, részük pont azért mert az emberek a szülőket lelövik és elveszik a kicsinyeiket, mert egyes idióta emberek majmot akarnak háziállatként, ezért már a kipusztulás fenyegeti őket(arról nem is beszélve hogy az erdeiket meg kiírtjuk, így egyes fajok csak rezervátumban maradhatnak életben). Nincsenek tenyésztők, hanem rabolják az állatokat az őserdőkből.A csimpánzokon meg kozmetikai szereket kísérleteznek, hogy legyen jó szempillaspirálunk, meg hajfestékünk. Neked kutya való, az akkor is szereti a gazdáját ha az egy hülye.
2009. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!