Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem bírja a nyulam...

Miért nem bírja a nyulam mozgatni a hátsó testrészét, beleértve a lábait, és a farkát?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van négy nyulam.Amiket kint tartok a szabadban az udvaron.Nagyon jól érzik magukat meg minden stb.teszek ki nekik enni inni,már oda jönnek hozzám és engedik hogy megfogjam,simogassam őket.Hozzám vannak szokva.De ma reggel vettem észre,hogy az egyik fél angóra nyuszim fekszik az odvába (mivel minden nyúl talált egy kis "házikót" magának,ahol pihenhetnek,valamelyek csoportban laknak.Na szóval,észre vettem hogy ott pihen a nyúl,oda mentem megsimogattam,de mikor nem jött oda hozzám megnéztem h van-e valami baja.semmit nem láttam oda tettem neki a kajás tálat és evett,később megnéztem,megemeltem a nyulat és mikor letettem,úgy állt/ült mint egy ember aki béna a fekvő támaszban,a hátsó lábai kinyújtva a földön,e mellsőkkel pedig tartotta a felső testét.Még húzta magát előre is a lábán.Nagyon megijedtem.mikor megmozgattam a farkát azt sem bírta mozgatni,az is szinte lógott,lehetséges,hogy elzsibbadt?a sok fekvéstől,mert elég szépen feküdt a házában gondolom egész este :),vagy valami komolyabb baja van.Eggy ivarérett félangóra nőstényről van szó.Valami ötlet?Semmi nem bánthatta a nyulat mert a kutyámmal elég jóban vannak.és a kutya be volt zárva.Aki ismeri a betegséget vagy történt vele hasonló az írjon választ,legyenszíves,a google ebben az esetben "nem volt a barátom" :)Állatorvosom pedig most vidéken van.Előre is köszönöm mindenkinek!Nagyon fontos lenne!

2012. okt. 27. 11:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is viccesnek találnám, ha te feküdnél már napok óta magatehetetlenül...
2012. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ezen röhögni? Remélem, csak megszokásból írtad:/
2012. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
utolsó 2 kommentelő,mivel felépült már a nyúl,és azt nem azért írtam mert h viccesnek találtam hanem mert örültem,hogy legalább nem hal meg!gondolkodni nem tud(tok) ?
2012. nov. 15. 20:14
 14/15 Johi_ válasza:

Szia, pont így jártam én is a tavaly egyszer egy kisnyúllal, és most épp ma is megjártam. A tavalyi kisnyulat elkezdtem kezelni idegrendszernek való vitaminnal, B- vitaminokkal, nem lett jobban - nem is döglött meg magától, de mivel rosszabbul lett, végeztünk vele. Azt gondoltam többet nem történik meg. Az okát nem tudtam, én is pont egy reggel vettem észre, hogy a hátsó fele csak csüng, ha felemelem, és nem tud enni, csak ha etetem.. stb. Ma reggel ugyanígy jártam egyik majdnem 2 hónapos nyuszimmal, és orvozhoz vittem, mivel reflexei voltak és érzett, az orvos azt mondta, nem az ideggel van baj, és adott Kálciumot és izom-nak való ásványokat.... - bőr alá adta be. Ewgyelőre nincs sokkal jobban, de holnap nem vihetem sehova, és hétfőn is dolgozok reggeltől estig... Ha nem lesz jobban 3 nap alatt, nem tarthatom, nem kínozom így sokáig. Közületek járt még így valaki? GYógyítható volt? A kérdezőtől kérdezem, hogy mostmár jobban van a nyula, miután kezeli az állatorvos?

Köszönöm.

2014. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 avada0 válasza:
Jellemző, hogy állatb*zi gyökerek írtak ide is...
2018. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!