Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék degut de a...

Nagyon szeretnék degut de a szüleim nem engedik. hogyan vegyem rá őket? nem értem apa orpington kakasokkal, galambokkal, nyulakkal foglalkozik (tenyészti őket. annyi állat van de mégsem engedi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy az állataitok nem a lakásban vannak tenyésztve. Tehát könnyen lehet, hogy ők nem a lakásban való állattartás hívei. Másfelől a degunak elég nagy hely kell, és magában nem is jó tartani, legalább párban érdemes, ami legjobb, ha azonos nemű pár, vagyis pl. két lánytesó vagy fiútesó, esetleg anya-lánya.

Gondolom még gyerek vagy, így a deguk fenntartása, a felszerelés, állatorovs, kaja, fürdőhomok mind az ő gundjuk lenne. Így hát sajnos az utolsó szót is ők mondják ki a degu-ügyben.

2012. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A degukat kint nem lehet tartani az udvaron, mindenképpen lakásban lennének. Viszont vedd figyelembe, hogy van szaguk, és hangosak is. Nem valószínű, hogy aludni hagynak téged éjszaka, tehát olyan szoba kell, ahol senki nem alszik!

Ezután kell nekik egy 80x50x80 cm-es emeletes ketrec, és mint előttem írták, párban kell őket tartani. Fiú-lányt ne tegyél össze, mert sok gond lesz a felesleges szaporulattal, és az anyát is túlterheled vele.

Pénz is kell hozzá. A kezdeti költség, ami a ketrec, stb. az olyan 30-40 ezer Ft. Utána havonta olyan 2-5 ezer. Te is ki tudnád fizetni, vagy a szüleidnek kéne? És az állatorvost, ha megbetegedik az egyik?

Ha ezeket tudod teljesíteni, csak akkor akarj degut. Nekem megérnek minden pénzt, annyi mindent tudnak adni az embernek, nagyon hamar meg lehet őket szeretni. És nekik is lehetsz pótmama, rohangálnak rajtad, ha megijednek, hozzád menekülnek, aludnak a tenyeredben és az öledben is.

Ezért utálom azt, ha valaki nem jár utána, hogy hogyan is kell őket tartani, és amiatt hal meg a degu :(

Ha szeretnél még degukat, akkor nagyon, de nagyon alaposan olvass utánuk!

Ha a szüleid látják, mennyire odaadóan tanulmányozod a tartásukat, és tényleg értesz hozzájuk, akkor valószínűleg megengedik. Nekem is így lettek deguink, panelban lakok, állatom még soha nem volt, de végül annyi mindent meséltem a szüleimnek a tartásukról, hogy inkább vettek egyet, csak hagyjam békén őket. Az anyám azóta sem rokonszenvezik velük, (nem mert még hozzájuk érni) de a családom többi tagja szereti őket. Ők is etetik, engedik, hogy mászkáljanak rajtuk, stb.

2012. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

annyira már nem vagyok gyerek de minden álmom egy degu.

tudok mindent tartásukról stb-ről.

lehet azért nem engedik mert tudjátok nem kis pénz egy állatka tartása..

is kell az etetéssel meg ilyesmi.Pláne hogy allergiás is vagyok.

2012. okt. 27. 18:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát egy degut elég olcsón el lehet tartani, össze nem lehet mérni egy kutyával vagy macskával.
2012. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Álmodj legalább 2 deguról! :D Az 1 degu, olyan mintha 1 db kiscsirkét próbálnál tartani.
2012. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
vannak otthon fajtyúkok mneg miegyébb,mondhatom szűk állati körben élek!
2012. okt. 27. 21:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős vagy, degut 14 éves kortól ajánlanak. Azért ne add fel, kérdezd meg, hogy miért nem lehet degud? Anyagi ok? Forgácsot asztalostól lehet szerezni, ketrecet lehet építeni és ennyi állatka mellett még lehet fölös ketrec is akad otthon. Még talán széna is, de azt is olcsón be lehet szerezni. A kajájukra kell többet fordítani, mert nagyon nem mindegy mit esznek. Jó minőségű eledeltől élnek sokáig. (Versele Laga, Halywood, Vitapol). A szagok ellen a rendszeres takarítás segít és pl. a Yukka kivonatos eledel (Degu Pro) valamint a pellet vagy csutkaalom. Egyébként tudom mit érzel, mert nekem sem engedték a degut, pedig volt kutyánk, macskánk, halunk. Amióta összeköltöztem a párommal, nem mondtam le erről az álmomról. Most 14 degum van. :) De amíg ott laktam, sajnos el kellett fogadnom az ottani játékszabályokat.
2012. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok.,és nem az anyagiakkal van a gond,hanem szerintem azért mert azt mondják:"nem kell ide ez a patkány".Igazából nem tudom miért nem engedik,pedig annyi állatunk van,nem lenne gond az etetésével.
2012. okt. 28. 11:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha még nem próbáltad, csak úgy állíts be eggyel, hátha maradhatnak.

De persze jó nagy terráriumot is szerezz be.

2012. okt. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A degu nem terráriumba, hanem ketrecbe való.

Egy degut nem jó tartani, minimum kettő (ideális esetben anya-lánya, vagy lánytesók) kell.

2012. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!