Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma kaptam 2 tengeri malacot...

Ma kaptam 2 tengeri malacot (az egyik valószínűleg vemhes), tartásával kapcsolatba mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne hogy milyen hőmérséklet az ideális neki?de minden más hasznos infónak örülnék:)
2012. szept. 21. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
20-30 között jól elvan
2012. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két lány, vagy az egyik fiú? Mennyi idősek? Mióta lehet vemhes a lány? Milyen helyük van?

Itt van egy rövidített változata a gemon.ro oldalnak,(két oldal (görgess lefelé, ha csak egyet látsz), ebben röviden benne vannak az alapok:

[link]

De a gemon.ro oldalon minden kérdésre találsz választ.

2012. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

A fenti link is írja, hogy a 16-20 fok a jó nekik, 10-12 alatt nem bírják. De a legrosszabban a 25 fok feletti hőmérsékleten érzik magukat, mert a malacok nem bírnak izzadni. De ilyen már csak jövőre lesz!

2012. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egyik fiú a másik kislány,a korukat sajnos nem tudom,a vemhesség idejét se.Mivel nyulakat tartok a nekik kialakított ólban helyeztem el őket(a régi gazdájuk adta a ketrecüket úgyhogy abban otthon érzik magukat),az ól a házhoz tartozik ezért nincs hideg ,de túl meleg se ,olyan 17 fok kb.
2012. szept. 21. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Készíts elő egy másik ketrecet is, mert ha tényleg vemhes a lány, akkor külön kellene tenni őket. Ha tudnád, hogy mennyi ideje van hátra a vemhességből, akkor ráérnél éppen előtte szétválasztani őket. Fialás után pár órával a lány megint vemhesülhet, ha együtt maradnak, az meg senkinek sem lenne jó!

Végszükség esetén adhatsz nekik nyúltápot is (a legjobb lenne a kifejezett tengerimalac táp), de abban nincs C-vitamin. Az meg az anyának még ráadásul fokozottan kellene! Széna meg víz legyen előttük mindig, mint a nyusziknak!

2012. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem sürgősen pakold külön ketrecbe őket, vagy ivartalanítás. ugyanis úgy szaporodnak, mint a...hát, mint a nyulak :) kipottyan az alom és már várja a következőt.

de amúgy teljesen úgy működnek, mint egy nyuszi...kivéve, hogy az emberen kívül a tengerimalac az egyetlen gerinces állatfaj ami nem termeli meg magának a C vitamint, hanem az étkezésével kell fedeznie a szükségletét. Magyarul, amíg adsz neki elég zöld eleséget, amivel beviheti a kellő C vitamin mennyiséget, addig akár nyúltápon is élhet :)

az enyém anno tengericoca tápot kapott és mellé hetente 1 kiló sárgarépát elpusztított...salátát mindjárt egy egész fejjel kellett kezdeni, de a pitypang volt az abszolút kedvence :) szóval szinte teljesen olyan, mint egy nyuszi kivéve persze a C vitaminos részt :)

2012. szept. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Am szerintem ivartalanítsd őket, mert a gyakori vemhesség a tengilányra nagyon veszélyes.
2012. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!