Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Menyibe kerülne egy vadászgöré...

Menyibe kerülne egy vadászgörény? Ügye a felszerelések, a kaja meg ilyenek menyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Lakásban lenne tartva. tudnák vele sokat játszani.

És még azt szeretném megkérdezni hogy nem olyan büdös? :) :D Válaszotokat elöre is köszi.. :) :D



2012. okt. 28. 13:28
 1/2 Angelus Lanx ***** válasza:

Üdv!


Mennyibe kerül:

Hát felénk - Debrecen - 6000 Ft-tól 25000 Ft-ig kaphatók a görik. A felszerelés hozzá, egy megfelelő méretű ketrec olyan 20-25000 Ft-tól kapható - fából, ráccsal, benne kis házzal, 1,0 * 1,0 * 1,0 m-es - de egy kis ügyességgel és kézi gépekkel - csak a vágáshoz - otthon is készíthető ez alapján: [link]

Etető tál és itató összesen 1000-1500 Ft, hintaágy szint úgy 1000-1500Ft. Plusz ha szeretnéd sétáltani akkor egy normális "H" hám olyan 2000-2500 Ft.

Kaphatóak átlátszó csövek, meglehetősen drágán, de nekem 110 mm-es PVC cső darabok vannak berakva. Sokkal olcsóbb és jelentősen könnyebb takarítani és ha van egy kis ideje az embernek, akkor fúrhat és vághat rá lyukakat, nyílásokat,ami ki tudnak nézni vagy akár még bújni is.


Kajájuk, ha minőséget szeretnél adni nekik, akkor nem kevés pénzbe tud kerülni. Minőségi táp 1,0 Kg olyan 1500 Ft. Ez elég 1 görénynek 1 hónapra, természetesen nyers hússal kiegészítve és megfelelő mennyiségű mozgással.

Nekem 4 görényem volt havonta 3 kg száraz tápot és 5 kg nyers húst termeltek be és az orvos azt mondta, hogy majdnem alultápláltak. Én meglehetősen sokat, napi 3-4 órát játszottam/foglalkoztam velük.



Szaga:

Van egy alap pézsma szaga, ami az ivaros fiúknál ivarzás idején zavaró lehet, főleg, hogy megjelöli a területét, vagyis mindenhez dörgölőzik. Szokták mondani, hogy a bűzmirigyet ki kell szedetni vagy időnként ki kell nyomkodni. Ez teljesen felesleges, mivel abból csak akkor jön a szag, ha nagyon megijed és el akarja riasztani a támadóját.

Amit lehet ivartalaníttatni, a lányt mindenféleképpen, ha nem szeretnéd szaporítani, mivel a tüzelése nem múlik el, hanem túltüzel és abba belehal. A fiút meg csak abban az esetben érdemes, ha nagyon büdös vagy nagyon agresszív.


Nekem 2 lány és 2 fiú görim volt, 1-1 ivartalanított. A fiú ivaros sokkal játékosabb volt, de a másik ivartalanítása előtt is ő volt a játékosabb. A lánynál nem vettem észre lényeges változást.

Az ivartalanítás olyan 15-20000 Ft.


Remélem tudtam segíteni.

Ha további kérdésed lenne, tudod hol tedd fel :D.

Üdv.

2012. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 LeGrady ***** válasza:
Évi 5-10 ezret számolj oltásokra is, a veszettség elleni náluk kötelező.
2012. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!