Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! A vadászgörényt hol...

Habert Ádám kérdése:

S. O. S.! A vadászgörényt hol lehet kapni? Drága? És milyen alom jó neki? Kiskorában vegyem meg? Ha este sötét helyen van túléli?

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:

1.Szerintem boltban nem lehet venni,tenyésztőt kell keresni

2.Hát...ahogy néztem a honlapokat elég változók az árak,de mindig azt hallom másoktól,hogy drága,de nem tudom,de azt igen,hogy az orvosi ellátás drága

3.Passz

4.Teljesen mindegy a felnőttet is ugyanúgy nevelni kell,a kicsiben az a jó,hogy nem fájdalmas a harapása,karmolása,szóval fájdalommentesebb a nevelése

5.Este eleve sötét van:D

2012. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
És ez miért olyan S.O.S? Állatot nem S.O.S.-ben szokás venni... előbb olvass utána a tartásának.
2012. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 LeGrady ***** válasza:
73%

Az olvasást itt kezdheted: [link]


Szerinted a természetben este hol van sötét? Ráadásul a természetben földalatti üregekben élnek :)

2012. okt. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Elsőnek:Meglepődnél mekkorát harap egy nyolchetes görény!
2012. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, és tényleg igaz, hogy este sötét van akárhol is tartom xDD
2012. okt. 16. 15:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb ha tenyésztőtől veszel! Nálunk környékbe van olyan tenyésztő ahol ha már másznak oda mehetsz megbeszélt időpontban és a te illatodhoz szoktathatod és hihetetlenül sokat segít mindenben!!! Változó az ára 6-20 ezer forintig terjednek az árak! Macska alom is tökéletesen jó neki!! Mindenképpen kiskorában vedd meg minél jobban magadhoz tudd szoktatni sok türelmet igényel!
2012. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: köszi, te írtad az üzenetet? Ha nem akkor mondanál lécci címet?
2012. okt. 22. 10:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt és kölyök is ugyan úgy megfelel társnak,az nem igaz h a kölyök jobban megszokik,egy felnőttet is ugyan úgy lehet tartani és ugyan úgy szeretni fog téged int egy kölyök,főleg ha esetleg görénymentőtől veszed ahol már nevelt görik vannak.
2012. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Én két hete kaptam vadászgörényt, minden vágyam ez volt, a barátommal mentünk érte. Én tenyésztőtől vettem, állítólag onnan a legjobb. Na, ez nagy tévedés. Nem mindig az a legjobb megoldás. Szerintem ez valami idióta volt, már elnézést a szóhasználatárt.


Kint tartották, amivel nincs is nagy baj, de szegénykém bolhás volt ( vagyis kicsit még mindig az irtom én rendesen ), nem tudott itatóból inni, nem ismerte a húst, ami elég gáz, mivel húst eszik. Olcsó Tescos száraz macskakaján élt. Hét hónapos, gyönyörű állat. A tenyésztő azt mondta, hogy kézhez van szoktatva, meg alomra. Elmentünk érte, kiderült, hogy bolhás, nincs olvasta, sem féreghajtva, semmi. 5000-ért adta, de szerintem ha 10 ért adta volna, akkor is elviszem. Szegénykém igen soványka volt. Már hízlalom. :)


Nos, szóval mivel ő hét hónapos és kiderült hogy abszolút nem foglalkoztak vele, cefetül támadott. Nem úgy, hogy csak harapott, hanem szabály szerűen nekem támadt. Most, két hét után már ott tartunk, hogy épp a mai napon mászott be az ölembe, a kéztől még midig irtózatosan fél, neki akar támadni, de a lábammal már nincs olyan nagy baja.


A macskaalom a tökéletes neki, rá kell szoktatni.


Szóval vehetsz kicsit is, meg nagyot is, de a kicsi még nem harap akkorát és olyan erősen, mint egy nagy. A kicsinél sokkal rövidebb a bizalomelnyerési idő, mint egy nagynál, mert a nagyok, ha nem foglalkoztak vele, nagyon bizalmatlanok.


De türelemmel és sok sok szeretettel ( jó kajákkal ) mindenre képes lehetsz.


Imádja a sötét helyeket, az üregeket, egyebeket. De nem szeret egyedül lenni sokáig. Viszonyt felveszi a te alvási ritmusodat! Remek társ, én imádom, annak ellenére is, hogy még mindig nem tudok lefeküdni a saját ágyamra ha kint van, mert tuti hogy arcon harapna. :)


Azt tanácsolom, hogy gondold meg, rengeteg felelősséggel jár egy ilyen állat, az etetése nem túl drága, ha főztök akkor egy kis húst te külön vízben megfőzöl neki ( nem ajánlom nyersen, mert vadul, tapasztalatból mondom ) semmi fűszer. Imádni fogja, meg a tojást is. Szóval az etetés nem drága, inkább a tartozékok ( itató, hordozó, függőágy, álom stb... ) De megéri, hidd el nekem. Társ hosszú éveken keresztül, sokkal jobb, mint egy kutya.

2013. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!Légyszíves ne keverd össze a szaporítót a tenyésztővel,nagyon nagy hiba.Megkérdezhetem, hogy kitől vetted?

Csatlakoznék az előttem szólóhoz,egy kölyök nagyon nagyot tud harapni,sokan nem is gondolnák, egy kölyök amelyiknek még megvannak a pici, éles tejfogai valami borzalom tud lenni,még ha nem is direkt csinálja.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy a nyers hústól elvadulna,ez tapasztalat is és tény is, nagyon sok ismerősöm etet nyers hússal, velük együtt én is és semmi gond nem volt eddig vele,talán azt mondom, hogy még jobb is mint a főtt hús, hisz ebben meg vannak még olyan vitaminok,amelyek a főzés során kifőnek.

2013. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!