Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány szabadon a szobában,...

Patkány szabadon a szobában, nem lesz gond?

Figyelt kérdés
Mármint ha mondjuk nyitott ketrecajtó lenne, mehetne bármerre, szerintem örülne neki, de félek hogy megrágja a vezetékeket, tévé, gép, hangfalak zsinórjait, meg annyi vezeték van itt mint a fene... Vagy a patkányok nem rágcsálnak ilyesmit?

2012. okt. 28. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem, szóval amíg ilyen dolgokhoz hozzáfér, én nem nagyon engedném ki.
2012. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
De, rágcsálnak. A vezetékeket el kell dugni bútor alá, szekrény mögé felkötözni, ahol meg végképp nem lehet vele mit kezdeni, lehet rá kábelbújtatót venni barkácsboltban.
2012. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megragja, hisz benne van a neveben is , ragcsalo. Folyamatosan no a foguk, tehat ragniuk kell.

Ha elragja a vezeteket kampec.


A baratnom testverenek volt regen egy feher patkanya, neha kiengedtek, es egyszer felmaszott az ablakba es kizuhant a hetedikrol ...

2012. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Addig ne engedd ki a szobába, amíg nem állatbiztos a szoba. Tehát a vezetékeket varázsold el valahova, pl. mint ahogy előttem írták, szekrény mögé. Ha áram alatt van a vezeték, miközben kiengeded, meghal. Ha nincs, akkor a vezeték hal meg...

A szobanövényeket is vidd ki onnan, mert sok közülük mérgező, nem szabad hagyni, hogy abba is belekóstoljon.

És még a réseket is illene eltömni. Például a szekrény hátuljához tegyél könyveket, hogy ne tudjon bemenni az előtte odahelyezett vezetékekhez. Meg alapból minden rést tömj el, ahonnan nem tudnád kiszedni, ha bemenne. Valamint azokat is, amit nem tudnál kitakarítani, ha odapiszkítana.


Jó megoldás lehet az is, ha elkerítesz neki egy részt a szobában, nem az egészben mászkálhat. Pl. a vezetékes felébe nem mehet, a biztonságosba igen. Így nem kell annyit pakolászni.

Nekem az előszobában szoktak futkározni. Ott csak a cipőket kell elpakolni arra az időre, amíg kint vannak. És mivel minden szobának van ajtaja, teljesen zárt terület. Még a szőnyeget sem piszkítják össze...

2012. okt. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A vezetékeket nem tudom eltüntetni, szóval akkor ki se engedjem? Vagy hogy lehet elkeríteni egy részt neki? Átmászik mindenen...
2012. okt. 28. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Én felhoztam egy nagy kartonlapot a pincéből. Több mint 1 méter hosszú, és 80 cm magas. Sima a felülete, nem tud rajta mászni, a 80 cm-t pedig átugrani sem tudja.

Mielőtt ezt a kartonlapot megtaláltam volna, dobozokat pakoltam össze, szintén 80 cm magasra. Volt otthon sok felesleges dobozunk, mert az acanashop-ról, ahonnan rendelni szoktam, mindig tágas dobozokban küldték a felszereléseket. De ez mindig elvett pár percet az életemből, úgyhogy örültem, amikor a könnyen hordozható kartonlapot találtam. (természetesen fa léc is jó, mondjuk régi szekrény kiesett hátlapja)

Ha pénzed is lenne rá, ajánlok egy oldalt: [link]

Ha ügyes vagy, és van otthon alapanyagotok, megpróbálhatsz készíteni egy hasonlót.

2012. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem ha otthon vagyok mindig szabadon van a szobámba, vezetéket még sose rágott meg (bár gondolom ez nagyon patkányfüggő) nálam csak takarót meg párnát rágott ki, de arról is le lett szoktatva kisebb nagyobb sikerrel, mert a kis okos nem rág ha bent vagyok a szobába, de ha kimegyek egy pár percre egyből elkezdi.. egyébként ha még nem ismered a patidat annyira akkor mindenképp biztosítsd a kábeleket meg vezetékeket, és ha gyertya van elöl azt is tedd el olyan helyre ahol nem éri el, mert nekünk például volt olyan, hogy befalt a kis szaros egy fél gyertyát aztán rohantunk vele az állatorvoshoz mert eldugult szegénykém, majdnem meg kellett műteni. mondták is hogy ilyet még nem láttak, szóval érdemes odafigyelned mert lehetnek ilyen hülye fétisei. ja igen, és készülj fel hogy a patkányok kleptomániások, nekem mindig a fülbevalóimat lopja el, és szépen sorbarendezi őket a ketrece ajtajába.. :D de pl zsepi, radír, ceruza és toll mind potenciális célpont ha csak úgy az asztalon hevernek. innivalót ennivaló ne legyen elől ez gondolom egyértelmű, mindenbe beleisznak beleesznek. aktó ablak ne legyen nyitva, és jó hogyha szobatisztaságra van nevelve, de de az ágyadat akkor is takard le mert történhatnak balesetek.
2012. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet kint, de csakis elkerített helyen, felügyelettel.
2012. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!