Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan éreztessem a nyuszimmal...

Hogyan éreztessem a nyuszimmal hogy én vagyok a "főnyuszi"?

Figyelt kérdés

Nagyon szemtelen kis dög, mindenhova odakakil és pisil.. Minden este rázza a ketrecet kajáért, viszont így is egész nap csak eszik és eszik..

Megsimogatni nem lehet, ha mégis hozzá érek akkor csak lapul.. Olvastam már több fórumot hogy mutassuk meg neki "ki az úr a háznál", de azt sehol se írják, hogy hogyan?

Valaki aki jártas a témában, megköszönném ha segítene:)

A nyuszi lassan féléves.


2012. okt. 31. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Félévesen pont megérett az ivartalanításra :) Igazi kamasz lett a nyuszid :)

Azért kakil és pisil mindenhova, mert ivarérett és jelöl, ezt a problémát az ivartalanítás megoldja. Utána sokkal nyugodtabb lesz és te is ki tudod többet engedni a ketrecből, akár nyúlbiztosra is meg lehet csinálni a szobát és akkor egész nap szabadon lehet, ahogy nálunk is :)

2012. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alexandrának igaza van, valószínűleg nem ússzátok meg az ivartalanítást, de az önmagában nem biztos hogy elég.

Ha röfög, fenyegetőzik, kapd fel, és jóóóól simogasd meg, hogy milyen édes! :D Csak akkor engedd szabadon, amikor megnyugodott.

A mi nyuszinkat a hosszú szőre miatt muszáj fésülni. Ha pofátlankodik, kihasználom a lehetőséget, mert mindenképp büntetésként éli át, és utána sokkal jobb fiú.

A kergetőzés nekik játék, de ha felveszed, annak már nem annyira örülnek. Veszekedni nem érdemes a nyúllal, de ha éhes, a kaja meg nálad van, akkor tudsz vele klikkerezni. Vannak oktató videók.


Általában a harapós nyuszi földre nyomását szokták javasolni, de a saját ketrecében pl. azt nem kéne, viszont jó lenne, ha ott se arcoskodna egy kisnyúl.

2012. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat elfelejtettem: legyél makacsabb, és következetesebb a nyuszidnál. Azaz ha azt mondod "befelé", nincs "csak még 5 percet anyúúú..."

A verés, kiabálás náluk Bármilyen trükköt bevethetsz, jutalmat is kaphat, ha megcsinálta, de ne most hagyj rá semmit.

2012. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor az én nyuszim rosszalkodott kiskorában, a grabancánál fogva emeltem fel, ezt mindig is nagyon utálta. Úgy tartottam pár másodpercig, majd visszatettem a ketrecébe 5-10 percre. Minden egyes rosszaságnál ezt csináltam, mára egy tündér lett :P

Mondjuk volt, hogy nagyon kiborított és -nagyon bánom-, de kiborult a bili és kiabáltam vele, agresszíven értem hozzá... Olyankor 1 pillanat alatt jókisfiú lett.


A pisiről, kakiról nem tudod leszoktatni, ezen tényleg csak az ivartalanítás segíthet.

2012. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbálkozom megtanítani neki a rendet, de csak rúgkapál meg karmol :D
2012. nov. 1. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyankor egy hatarozott mozdulattal tedd vissza a ketrecebe, es mond azt, hogy NEM. Ezt a varazsszot ki is hagytam az elozo valaszombol:P Nagyon nehez megtanitani neki es sokszor nem is erdekli. De hatarozottan kell raszolni.


Ugy latom nehez eset a nyuszid, de kitartast! En kiskoratol kezdve neveltem, 10. honapjaban mar semmi bajunk sem volt. Mondjuk o alapbol kedves-aranyos nyuszo.:) De szerintem 1 honap alattis lenyeges valtozast tudsz elerni nala, csak ne add fel.

2012. nov. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!