Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Több kérdés!? (törpenyuszi)

Több kérdés!? (törpenyuszi)

Figyelt kérdés

Mi kell egy törpenyuszinak?

Melyik fajta nem lesz nagyon nagy?

Kijönnek a kutyákkal? (kölyökkutya, 3 hónapos)

Hím vagy nőstény?

Mennyi idősen érdemes elhozni őket?

Tapasztalat?


KÉRLEK TITEKET,HOGY MINDEN KÉRDÉSRE ADJATOK VÁLASZT!


2012. nov. 1. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem törpe van (vannak) de az biztos, hogy egy kutya zsákmányként tekint rá. (az egyik nyulamat, a saját kutyám ölte meg.) (de ha még kicsi a kutya, talán meg lehet nevelni)


Ami kell nekik az széna leginkább, magvak,(mértékkel) zöldségek,(saláta, répa,...)

2012. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ketrec (csak ez legalább 10ezer lesz), ami minimum 100x50centis. Itató, táp, széna, zöldségek, gyümölcsök, alom, esetleg ház, vagy egy polc. Tehetsz neki WC-t is.


Bármelyik töpenyúl, de a kosorrúak egy kicsit nagyobbak. A legkisebb pedig a holland törpe. Én oroszlánfejű párti vagyok, pont jó méret és szépek is.


Hogy kijön-e a kutyákkal, ez múlik a kutyán és a nyúlon is. Fontos a kutya fajtája is, nem mindegy, hogy egy tacskóról, vagy egy német dogról beszélünk, mert íg egy tacsi, vagy egyéb vadászeb simán széttépi az első adandó alkalommal, addig egy nem vadászkutya meglehet vele, de az sem 100%.


Nekem van mindkettő. Elvileg a bak nyugisabb, a nőstény öntörvényűbb, de ez nagyon változó lehet. Mindenesetre átlagban tényleg a bakok nyugisabbak. Azért is érdemes inkább azt választani, mert jóval kockázatmentesebb az ivartalaníttatása és olcsóbb is.


6-8 hetesen lehet őket örökbefogadni, aki előbb oda akarja passzolni, ne hozd el onnan. Én a kislánykámat 11 hetesen hoztam el és még így is nagyon aprócska volt.


Legfontosab az, hogy többségük rágja, tépi a ketrecet éjszaka. Ezzel sajna együtt kell élni, egy idő után vagy abbahagyja, vagy nem. Rágják a drótokat, nekünk már vagy az 5. telefontöltőnk van és gitárkábelünk. Hiába barikádozzuk, megoldják. Nagyon kényesek, egy kisebb fuvallat, vagy kánikula és belepusztulhatnak. NE FELEDKEZZÜNK MEG AZ ÉVES OLTÁSOKRÓL! Az ivarosoknak elég büdi a pisijük. Nem lehet több napra egyedül hagyni őket, mint mondjuk egy macskát. Már maga az, hogy ketrecben élnek, bonyolultabbá tesz mindent: takarítani, futtatni kell, nem úgy megy, mint egy macskánál, hogy úgyis jön, ha akar valamit.


Ha van még valami, kérdezz!

2012. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a kuytát nem csak kiskorába leher ránevelni ..az enyémet 2 évesen is lehetett.
2012. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem tartok törpenyulat, csak a barátnőm. Az ő kutyája (belga juhász) 2 éves volt amikor megjött a nyuszi. És az a kutya FÉL a nyuszitól, pedig egyáltalán nem nagy. :D
2012. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és mármint a nyuszi nem nagy. ;)
2012. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!