Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a hörcsögöm a...

Miért rágja a hörcsögöm a ketrece rácsait?

Figyelt kérdés
Szíriai aranyhörim van, akit egyébként szeret a család.. DE! Van egy szép nagy ketrece, benne minden földi jóval.. minden de minden van neki.. csupa természetes dologgal, ággakkal, bambusszal, rágcsálnivalókkal bővítve, nehogy unatkozzon. De ő mégis a ketrece rácsait rágja, de veszettül.. hiába vettünk neki fogkoptatót meg hasonlokat.. A baj csak az, hogy nagy zajt csap ez a kis buta, és a család egyre inkább neheztel rá.. Nem tudom leszoktatni róla, pedig próbálom.. Ötlet hogy miért csinálja?
2012. nov. 5. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is szíriaim van és ritkán rágja. ennek oka az, hogy nem unatkozik- és ha rágja akkor is csak azért mert ki akar jönni futni de ha rászólok, hogy nem szabad, akkor abba szokta hagyni mert tudja, hogy olyankor nem tudom kivenni.


szóval azért rágja mert unatkozik és keveset foglalkozol vele :)


amúgy próbáld ki fogkoptatónak a csontra szárított kenyeret. enyém jobban szereti mint a méregdrága koptatókat :)

2012. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is írta: unatkozik, illetve sztem rossz szokás is lehet. Ki szeretne jönni, hiába van nagy ketrece, az új ingerek is kellenek neki, amik akkor érik, mikor a ketrecen kívül van. Egyébként ha mást rág, nem a ketrece rácsait, annak is van ám hangja.:)


Nem tudod éjszakára kitenni valahova a ketrecét(fürdőszoba pl.)?

Ez nem szünteti meg a problémát, de a családot legalább megnyugtatja...

2012. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Hörikénket igyekszünk lefoglalni és foglalkozni vele. Nem csak az van, hogy ha felkel akkor adunk neki enni és becsukjuk a ketrecajtót.. És igyekszünk mindig valami új játékot, elfoglaltságot is neki kitalálni, legyen az bujkálós, mászkálós, futkározos, finomságkeresős :) Kitenni nem szeretném a szobából, és igen, másnak is van hangja amikor rág, illetve kapar, de a rááááács.. :)) az a leghangosabb :) De most tovább gondolkodunk, hogy mivel lehetne még lefoglalni :)
2012. nov. 6. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Terráriumba költözés?


Illetve a gyártók a mókuskereket alul szokták méretezni. Egy nagy aranyhörinek lehet hogy csak a 20/25 centis kerék a kényelmes, viszont simán eladják neked a 15 centist, amit kinő, és nem használ.

2012. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jól teszitek :) én hörim pl szereti ha kap egy nagy csomó salátalevelet :) órákig képes benne bujkálni. de hasonló hatást érünk el egy nagy csomó sárgarépazölddel is :)
2012. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!