Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történhetett a hörcsögöm...

Mi történhetett a hörcsögöm szemével?

Figyelt kérdés

A jobb szeme teljesen normális, de a bal körül vörös neki. Beverhette valahová? Vagy mi? És most mit tegyek?

Ugyanúgy viselkedik egyébként, mint eddig, mintha semmi nem is történt volna, csak annyi, hogy észrevettük rajta a vörösséget.



2012. okt. 28. 10:14
 1/7 anonim válasza:

Nekem is van hörcsögöm, ő mondjuk még nem járt így, de az egyik ismerősömé igen. Valószínűleg por okozhatja a problémát, mert attól gyulladhat be nagyon könnyen a szeme. Ez pl rosszabb minőségű forgácsból, vagy alomból...

Hogy mit lehet rá tenni? Én főznék neki kamillateát és azzal óvatosan áttörölgetném neki, nagyon nagyon finoman.. de lehet gyógyul magától is.

2012. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam amúgy, h a kamilla biztos jó lenne rá, köszönöm a megerősítést! :))))) Örülök hogy semmi komolyabb.
2012. okt. 28. 10:29
 3/7 anonim válasza:
Ha biztosra akarsz menni, vidd el állatorvoshoz!
2012. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó a kamillatea is, de az állatorvosok szerint még jobb a körömvirágtea.
2012. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát nem fogom állatorvoshoz vinni azért, hogy tízezerért megmondja, hogy kamillateával kenjem neki...

Már sokkal jobban van amúgy neki, de köszi a körömvirág tippet is.

2012. okt. 29. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Állatorvosok nem ajánlják a kamillateát.


Körömvirágot inkább, de nem biztos, hogy az pont jó a hörid bajának.



Amúgy pár éve, amikor nem tudtam, hogy nem jó a kamillatea a hörcsögnek, azzal borogattam a gyulladt szemét, majd úgy kiszáradt a szeme (nem tudta becsukni), hogy úgy nézett ki, mint a borsszem, és egy héten belül meghalt ):


de még durván gennyes is volt neki.

2012. okt. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amúgy nem biztos, hogy 10 ezret kérnének..


egyik ismerősömnek ingyen megnézték a hörcsijét, az enyémet meg 5 ezerért megoperálták az állatorvosi egyetemen.


de ilyenkor szerintem az is elég lehet, ha felhívsz állatorvost, és telefonon tanácsot ad (már, ha ért a hörcsögökhöz, mert nem mind, a mienket is az egzotikus osztályon operálták)

2012. okt. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!