Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy dzsungáriai törpehörcsögöt...

Makesz12 kérdése:

Egy dzsungáriai törpehörcsögöt hányszor kell megetetni? +mi kell a ketrecébe?

Figyelt kérdés
lplplpl

#plplplplp
2012. nov. 7. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanannyiszor, mint más hörcsögöt. Ugyanaz, mint a többi hörcsögnek.
2012. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de hányszor?
2012. nov. 7. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt már hörcsögöm de nem emlékszem annyira pontosan mennyit adtam neki. De amúgy a hörcsögök nem tudnak elhízni szóval tudják mennyit kell enniük. Ezért az is jó ha adsz neki és azt azonnal beviszi a kuckójába. Másnap nézd meg elfogyott e ha igen adj egy kicsit többet ha nem lehet hogy aznap már nem kell adnod. Az a fontos hogy mindig legyen tartalék kajája!

A berendezésről:

etető

itató

mókuskerék

egy kuckó ahova elbújhat aludni (ezt majd ő fogja kibélelni szalmával)

egy bot amivel a fogát koptatja

Ezek az alap cuccok de vehetsz alagutas ketrecet stb...

Házikóból ilyesmit ajánlok:

[link]

Ez azért jobb mert ki tudod úgy emelni hogy ne menjenek szét a szalmák.

2012. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A dzsungijaimat én reggel és este szoktam etetni.

Ketrecbe kell:

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámia/műanyag házikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2012. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló tök jól leírta:). Én az enyémet napi 1szer etetem, este. Előtte van a "foglalkozás": kivétel, futtatás a szobában egy elkerített részen, stb, nagyjából 1-1.5 órát. Az enyém kb. 2 teáskanálnyi hörcsögkaját kap (Versele-laga, de persze más márka is jó), meg mellé mindennap zöldséget vagy gyümölcsöt. Ha napközben is felébred (elég sűrűn fel szokott), akkor ha otthon vagyok, kap 1-2 szem "nasit" (a rendes kajájából). Időnként megmérem a súlyát.
2012. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy nap bőségesen berakni neki,mert ő beosztja.E ki tálba friss répa alma banán spenótlevél karalábé paradicsom paprika körte stb. ezeket mind szeretik viszont RETKET sose adj mert belepusztul!!!A többiből egy keveset én mindig 4-5 fajtát adtam az enyémnek és tudott válogatni!
2012. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!