Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A görények pézsma szaga...

A görények pézsma szaga megfogja a bútorokat, ruhákat?

Figyelt kérdés
Akiknek görijük van azok írjanak légyszi. Ha pl vendég megy be hozzátok, akkor nagyon érezhető hogy görid van? Én voltam már göris gazdiknál, az egyiknél igen, a másiknál egyáltalán nem éreztem hogy lenne görény a házban.

#görény #pézsmaszag
2012. nov. 9. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

a mi görényünk esetében, igen érezni, hogy görény van a házban.


szó szerint bele ivódik mindenbe. nálunk a nappaliban van anyum görénye...hát amerre jár, mindenfelé görényszagot hagy maga után...egy időben mikor ősszel/télen sétáltattam a suliban a csajszik megjegyezték, hogy görényszagom van. pedig CSAK sétálni vittem ki, és amíg 1-2X fel kellett vennem kutyák miatt, teljesen átvette a szagot a kabátom.


aranyos állat de utálom mert gusztustalan görényszaga lesz tőle mindennek...nem véletlen tartja a mondás: "büdös, mint egy görény".

2012. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

zsebev,

Én mit nem adnék érte, ha anyumnak lenne görénye... Persze talán jobb lesz majd, ha egyszer sajátom lesz. Sajnálom, hogy te nem szereted...


Visszatérve a kérdésre. Én amikor életben először találkoztam egy göris emberrel éreztem egy jellegzetes illatot (én NEM szagnak mondanám.) azt hittem valami dezodor/parfüm/tusfürdő/öblítő stb. stb. Amikor kézbe vettem a görcit akkor éreztem meg rajta, hogy belőle jön. :). Ha az ember nem ismeri és nem mondják neki, hogy görény akkor szerintem semelyik embernek nem ugrik be vagy ha rá is jön akkor is csak később. Házban nem tudom, mennyire intenzív.

Ha valakik emiatt gúnyolnák az embert az őt minősítik, de ebben az esetben lehet mondani valami kikerülő választ.

2012. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Előző vagyok,

Én nagyon szeretem a görik illatát, mindenkinek és minden állatnak van egy természetes szaga, igaz, hogy göriknek valamivel erősebb, de pézsmaillatra hasonlít leginkább ami mint tudjuk parfümökhöz gyakori alapanyag.És az a gúnyolókat minősíti, ha a göri gazdit gúnyolják (így értettem az előző talán félreérthető)

2012. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 LeGrady ***** válasza:
Mindenbe nem ivódik bele. Az alvóhelyén határozott szaga lesz a dolgoknak, azon kívül igazából a textiliák veszik fel jobban. Mosástól ez teljesen eltűnik. Jó kedvű, egészséges görinek jobb az illata is - bár ez személyes vélemény/tapasztalat.
2012. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
A görény szaga a táplálásától,egészségügyi állapotától,de főként az ivarosságától függ.Amennyiben az állat ivaros hím(szerinte az első válasz anyukájának is ivaros hímje van) elég erős szaga van a bundájának és a vizeletének egyaránt,mivel mindent megjelöl ezért elég kellemetlen tud lenni,ez a szag ivartalanítással elmúlik,a nőstényeknek is van egy erősebb szaguk de az nem annyira jellegzetes mint a hímeké.Az alapszaguk meg szerintem egyáltalán nem büdös és nem zavaró, szerintem még az ivaros hímeké is tűrhető,mivel nekem ivaros hímem is van.
2012. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

igen anyumnak ivaros hímje van de hallani se akar az ivartalanításról, mert szerinte akkor már nem lenne ugyanaz. szóval szagolhatom ezt a gusztustalan állatot...persze szerinte ez nem büdös (kár, hogy mindenki más más szerint az) és mondok jobbat, az étkező a nappaliból nyílik...szerintetek mennyire szeretem amikor pont nem takarítja ki ebéd előtt a görényét?


na de mindegy is, mert múltkor egy ivartalan állatot fogtam kézbe és annak is gusztustalan szaga volt szerintem. lehet bennem van a hiba (és mindenki másban a családtagok közül, kivéve anyut és unokanővérem akinek dual görénye van...). mások szerint meg lehet, hogy a macska vagy a hörcsög vagy épp a kutya büdös...

2012. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kutya büdösebb tud lenni mint egy görény,ez attól is függ h ki melyiket szokta meg,de általában egy kizárólag hússal etetett(nem macskakaja!) és ivartalanított görény nem büdös,az én nyőstényemnek semmi szaga:) Ha meg anyud nem akarja ivartalaníttatni(pedig azzal sok konfliktust el lehetne szerintem kerülni), akkor ajánld neki a hormon implantátumot,ezt a nyak bőrébe ültetik(egy szúrás az egész) ami kezeli a hormonjait,ami által pedig megszűnik az ivarzása és a kellemetlen szaga,azonban ivaros marad.
2012. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!