Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszikat lehet szobatisztár...

A nyuszikat lehet szobatisztára nevelni? Ha igen akkor ez mennyi ideig tart? Egyébként sok baj van velük? Vezetékeket/bútorokat nem rágja meg?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem malackáim vannak dee hallottam már ilyen kék bogyókrol amikkel valahoy meg lehet csinálni hogy egy helyre piszkítsanak ezek az állatok!
2009. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerűen.kb 1-2 hétig nem szabad kiengedni őket a ketrecből max csak annyira h körbe nézzen.habár apránként fogja felfedezni a lakást éás eleinte nem valoszinu h fog rágni.de utana bepotolja.még annyit h vegyél alomtálcát tegyél bele almot lehetőleg préselt forgácsot az a leges legjobb tedd a ketrec egyik sarkába és odafog pisilni is bogyozni is.vagyis nekünk sikerült teljesen szobatisztáva nevelnünk a nyuszink oly annyira h ha kint van rohan bele a ketrecbe amikor wc-nie kell-olyan édes ahogy szedi az apró kis tapancsait.ha lenne még kérdésed irj privive nyugodtan.tapasztalt nyuszi tartók vagyunk:)
2009. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, de nem két nap. Hosszú, hosszú hónapok kellenek hozzá. Nálunk úgy van, hogy a ketrecben vagy egy rágcsáló wc (műanyag doboz, kisállat kereskedésben ilyen néven kapod), és ebben forgács. A dolga nagy részét már oda végzi, de a ketrecen kívül sosem bogyózik, vagy pisil. Egyébként mielőtt nyuszit vennél, A torpenyul.hu-t, nagyon sok információt találsz a tartásról, és minden egyébről. Érdemes a fórumot is olvasgatni, hiszen ott minden nyuszival kapcsolatos probléma előjön. [link]

Egyébként az én nyuszim a tapétának állt neki első körben, de ennek az elkerülésére is van egy csomó alternatíva. A vezetékeket rágják, és valamiért a feszültség alatt lévőket különösen kedvelik. Lehet kapni ilyen kábeltakaró műanyagot (sajnos nem tudom, h mi a hivatalos neve), vagy valahogy megoldod, hogy ne legyen a földön kábel.

Mindennek ellenére tündéri kis rosszcsontok :) És ha jól felkészülsz a tartására, nem érhet meglepetés :)

2009. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!