Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög - daganat?

Törpehörcsög - daganat?

Figyelt kérdés
Hali! Van két törpehörcsögöm, és nemrég az egyiknek kijött egy csúnya "búb" a két mellső lába között, úgyszólván a hónaljában. A szőr erről a pontról lekopott. Érdekelne, tud e valaki erről valamit, hogy mi lehet ez? Köszi!
2009. aug. 13. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz.Lehet, hogy semmi komoly.A nyuszimnak is volt egy púp a hátán és kiderült, hogy csak beverte valamibe a hátát.Az állatorvos beleszúrt egy tűt és ennyi egy perc alatt kész van.Lehet, hogy daganat,de nem tudom nem vagyok állatrvos.
2009. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekm is egy törpehörcsögöm volt, akinek ugyanez volt a baja:( sajnos én sem,se az orvos sem tudta mi a baja. az orvos annyit kérdezett, hogy esett e le magasabb helyről, mert valószinüleg az miatt alakult ki. (egyszer sajnos leesett szegénykém az asztalunkról)Rá 3hétre rá csak gubbasztott, majd se enni inni nem bírt, mozogni sem tudott és sok szenvedés után átlépett höriföldre.Azóta nincs hörcsögöm, mert nem akarom megint végignézni a halálát.
2009. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok.Azér legjobb lenne ha most elvinnéd állatorvoshoz,ilyenkor a többségük nyitva van.

Második hozzászólónak üzenem, hogy nagyon ajnálom a hörcsögét.Nekem is meghalt az első nyuszim márciusban pedig két állatorvoshoz is elvittem.

2009. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szóval én nem akarlak megijeszteni meg minden, de nekem 3 évvel ezelőtt halt meg a törpehörcsögöm, úgy hogy eleinte "csak" a lábában lett valami csomó, aztán pedig láttam, hogy egyre agresszívabb, alig bírt már menni is aztán kb rá pár hónapra hazajöttem suliból és ő felszagatta a kis lábát, szegény tiszta vér volt és úgy didergett, szóval szerintem vidd el inkább állatorvoshoz, mert nem kívánom senkinek sem azt a szörnyű látványt, és azt, hogy így szenvedjen a kisállata, és remélem nincs semmi komoly baja a höridnek, és minnél hamarabb meggyúgyul.:)
2009. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hello! Az én lány hörcsögömnek is kialakult egy daganat a két mellső lába között. Elvittem dokihoz, ő azt mondta, hogy nézegessem, ha nagyobb lesz vigyem vissza, megpróbálja kivenni, mert valószínű kötőszöveti daganat. Azóta nem nőtt, csak a hörcsögöm fogyott, de ettől függetlenül eszik, iszik, fut, élénk, vidám. Van 5 ketrecem, 10 hörcsöggel, de az ő ketrecük az egyedüli, ahol mindig elfogy a kaja, mert a lányom fal.

A dokilátogatás óta eltelt 3 hónap. Ajánlom vidd el állatorvoshoz, nézesd meg. Talán nem olyan komoly, az én hörcsögömé sem az.

De sajnos a dzsungik nem könnyen műthetőek, hisz a műtét után nagyon nehéz stabilan tartani őket a gyógyulásig, gyakori, hogy nem éli túl a műtétet.

Szóval menjetek dokihoz.

2009. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is történt már ilyen pont két héttel ezelőtt!(Augusztus.19)Én elvittem az állatorvoshoz,és kiderült,hogy csak egy csomó vér volt ott,mert egy másik höri jól megharapta Őt ... Sajnos nem lehetett meginjekciózni,mert felnőtt nem volt velem!Aztán visszamentük,hogy injekciozzák meg erre azt mondta az orvos,hogy levakarta magának,tehát Ő érzi,hogy ott van valami és vakarja ...Innen már csak kenőcsőt kaptunk és már rá két napra el is múlt!Amugy a szőr az Én hörim válláná(Neki ott volt)mind lejőtt,de már szerencsére visszanőtt :)
2009. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy nagyjából 5napja vettem észre egy dudort a hörim melső lábánál de azthittem hogy egy másik höri megharapta mert vérzett és most begyógyult és nagyobb lett a dudor.:(

Remélem nem daganat és nemkell elaltatni..:'(

De nemhiszem, hogy van hétvégén állatorvos:(

2010. ápr. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!