Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csukjás vagy a dumbó patkány...

A csukjás vagy a dumbó patkány a nagyobb?

Figyelt kérdés
meik mekkorára nőhet,illetve van-e ezeknél nagyobb amit magyarországon lehet kapni?
2009. aug. 14. 03:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
hát én nem értek ehhez:S talán a csincsilla kicsit nagyobb,(de mondom nem értek hozzá)
2009. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

most lehet hogy hülyeséget fogok mondani, de eddig én ugy tudtam hogy minden patkány egyforma méretűek (hím és nöstény között persze van különbség), csak szőrzet típus, szín és testtípus szerint különböztetjük meg őket....pl. a csuklyás patkány a mintájárol kapta a nevét...ilyen például még a Bareback, a Dalmata és a Maszkos is..stb


testípus szerint (ha jol tudom) három "tipust" különböztetünk meg: a dumbot, a törpét és a manx-ot...


és van a szőrzet szerint, itt pedig olyanok vannak hogy kopasz, rex...stb.


Ja meg vannak az egyszinű patkányok....a vadas, a csoki, az albínó, a pezsgő...


De alapjában véve asszem mindegyik ugyanakkora...(kivéve a törpe :-))

2009. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
[link] igaz angolul van, de nagyon jo oldal..itt megtalálod az összes fajtát, színváltozatot meg amiket írtam még...
2009. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló helyesen mondta, a patkányok mérete csak fiú-lány viszonylatban változik. A dumbo nem testtípus, hanem fültípus, ennek a patkánynak a füle lejjebb tűzött, mint a standard fülűnek, de ettől még lehet csuklyás patkány, mert a csuklyás jelző a mintázatásra vonatkozik. Ha rákeresel a neten, pillanatok alatt találsz hasznos infókat, próbálkozz ezzel!
2009. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A patkányok, amiket lehet kapni sok helyen, azok egy faj, méretük nemtől kortól, és a környezettől (tartási körülmény) is függ.

Van nagyobb patkány is, Magyarországon azt hiszem egyetlen egy emberke tulajdonában, de ezt csak páromtól hallottam (évekkel ezelőtt), nem tudom kinek, és nem tudom, hogy milyen fajta pontosan. Illetve egyszer láttam képet a tulaj kezében a patkánnyal.

De nemrég olvastam, hogy valahol egy majdnem 1 méteres óriáspatkányt találtak.

2010. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!