Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszi miben különbözik...

A törpenyuszi miben különbözik a házinyuszitól? Jobban szelidithető, esteleg jobban lehet szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyiban, hogy kisseb.. Arról, hogy jobban nevelhető e nem tudok.
2009. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kisebb és sokkal érzékenyebb.Vigyázni kell mit adsz neki enni, mert sokkal hamarabb felpuffadhat beteg lehet.A törpenyuszi érzékeny a szúnyogcsípésre ezért minden évben be kell oltatni.Törpenyuszit simán tarthatsz lakásba is.Max. 2,5-2,7 kilo lehet míg egy házinyúl 10 kilo is.
2009. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Nekem most van a második törpenyulam és nagyon szelíd ő is pedig még csak 5 hónapja van nálunk.De persze lehet, hogy a házinyúl is ilyen szelíd lenne.Szobatisztaságról annyit, hogy néha sikerül neki néha nem.
2009. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 14. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Úgy látszik akkor én vagyok az egyetlen megbízható forrás:)

Nekm egy tipikus keverék házinyulam van (a házinyúl=domesztikált nyúl, idetartoznak a törpenyulak is, csak a házinyúl szót általában mi, Magyarországona a vágásra szánt középnagy nyulakra szoktuk alkalmazni) és egy oroszlánfejű törpém.

A házinyulam a világ legtündéribb jószága. Vele mindent hamarabb tanultunk meg, bár kicsit nehéz természete vana törpenyuszimnak, vele mindent relatíve korán.

Mind a ketten szobatiszták, pórázhoz szoktatottak, hallgatnak a nevükre. A tipikus házinyuszi általában csendesebb, 'igénytelenebb'. Nevelés szempontjából nem rosszabb. Nyilvánvalóan méretben, helyigényben különböznek a törpéktől, akik érzékenyebbek, oda kell jobban figyelni mit adunk nekik, és könnyebb szeszélyesebb törpét kikapni.


Akinek van helye, pénze, lehetősége, annak ajánlom a keverék házinyuszit. Mellesleg közöttük is vannak nagyobbak, kisebbek, attól függ, hogy mivel kereszteztek mit.

2009. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
khm, mármint relatíve későn. Előző vagyok.
2009. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi különbség nincs,csak a termete.Semmivel nem érzékenyebb. Nekem van törpe is és sima házinyuszi is,de a házi sokkal szelídebb. Ő szereti a simogatást,míg a törpe nem.
2009. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A törpenyúl a házinyúl egy fajtája, így sokban nem különbözhet. Ám általánosan megállapítható, hogy a fajtánál alkalmazott beltenyésztés miatt néhány sajátossága mégis akad; a nyulaknál egyébként is puffasztó hatású táplálékokra (pl. káposztafélék) valamivel érzékenyebb, valamint vmi oknál fogva agresszívebb, mozgékonyabb mint a többi fajta.

A szúnyogcsípés által terjedő myxomatózis sajnos az összes fajtát veszélyezteti. (az üreginyulat is beleértve)

Szóval, rossz hír, nem jobban, inkább kevésbé szelídíthető, de ettől még remek társ lehet! :)

2009. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!