Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a tengerimalacomnak?...

Mi a baja a tengerimalacomnak? Lent több.

Figyelt kérdés
Pár napja, furcsán bizalmatlan, ha adok neki kaját, vagy benyúlok a ketrecbe rögtön ugrik egyet. És nem tudom, hogy összegügg e, de a szénát sem eszi olyan hévvel mint szokta.

2012. nov. 16. 20:45
 1/9 Antimod ***** válasza:
Meg kell nézetni a fogát, főleg, ha evésproblémája is van. Mivel a foga a fő védekezési fegyvere, ha nincs vele rendben valami, akkor még félénkebbé válik.
2012. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A zöldségeket, tápot nagyon szereti, most is nagy hévvel szokta enni, hamar elfogy, a szénával kicsit válogatósabb lett. A széna minősége befolyásolhatja ezt? Először én is a fogára gondoltam, de ha benyúlok már nem ugrik el, meggyógyulhat a fogprobléma magától?
2012. nov. 17. 18:37
 3/9 Antimod ***** válasza:

"meggyógyulhat a fogprobléma magától"


Az én malacaim mindketten elég fogasak voltak.

Az elsővel egészen addig nem volt baj, amíg evett. Amikor aztán nem vett táplálékot magához, kiderült, hogy a hátsó örlőfogai szinte teljesen összenőttek, meg kell műteni. Az altatást nem élte túl.

A második malackám éppen az ellentetje volt: állandóan letörte a metszőfogait (bár kapott kalciumot külön, mégis). Ilyenkor volt félénkebb, evett ügyetlenebbül, stb. A fogak persze kinőttek, bár ha csak az egyiket törte le, előfordult, hogy hozzá kellett csippenteni a másikat is, hogy legalább valahogyan enni tudjon.

Ezért érdemes megnézetni, mert némely malacka hajlamos a fogproblémákra, és jobb idejében észrevenni, ha valamilyen komolyabb gond van.

2012. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.:)

Az én malacommal, szerencsére nem volt baj a fogával, egyszer akadt meg a torkán az alma, az volt eddig a legkomolyabb eset.

2012. nov. 17. 21:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és nem tudom, szerinted miért csinálja, hogy ha ott ülök a ketrec mellett, akkor eszik, de mikor elmegyek, elkezdi rágni a ketrecet?
2012. nov. 17. 21:27
 6/9 Antimod ***** válasza:

Ez jó kérdés, az egyik malacom csinált ilyet. Mi úgy vettük, hogy ilyenkor enni kér, követelező kis állatok, nem mindig jó az, ami előttük van, mert ugye azok nem feltétlenül a kedvenc elemózsiáik. :)

De lehet az is, hogy csak figyelemfelhívás, vagy fogkoptatás a célja.

2012. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden esetre vegyél egy másfajta szénát, nézd meg arra hogy reagál. Lehet, hogy a mostani dohos, vagy valami más baj van vele.

Mikor benyúlsz, beszélj hozzá, és vedd ki gyakran!

2012. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az előző szénája biztos dohos volt, még aznap visszavittem, és kicseréltem. Mindig ugyanazt a szénát veszem neki.
2012. nov. 18. 13:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat amúgy!
2012. nov. 18. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!