Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér a házban! Mit csináljak?

Neuhauser László kérdése:

Egér a házban! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egér mászkál a szobámban, és nem tudom mit csinálja, hogy kinyírjam. Egérfogó fel van állítva pontosan ott, ahol kirágta a kenyeres zacskót. 5 helyre tettem egér ragasztót, de semmi (mindet olyan helyre, ahol biztosra tudom,hogy járt)


Ráadásul az asztalon felejtett 1.000 Ft - os bankjegyet is megrágta :(


Az ötödik ragasztós kartont (csalival) pont a pénz helyére raktam.


A sarokban egérürülék volt (lyuk nincs ott) , ide is került egy pack...


A maradék háromból egy az elpszobában a tüzelő közé lett letéve,a másik kettő a szobában, találomra kiválasztott helyeken (de ott is nyoma volt az egérnek)


Mit javasoltok, mit tehetnék még?

(Méreg kizárva, mert nem akarok dögszagban élni)



2012. nov. 16. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Várj, lehet hogy valamelyik beválik, de ha nem sikerül, akkor rágcsáló irtókat kell hívni. Nem tudom hogy ez milyen drága, meg hogy milyen hatékonyak, de ha nem tudod őket kiírtani , akkor hívd ki őket.
2012. nov. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tegyél ki még több ragasztót (de talán ez is elég), de fontos, hogy négyzet alakban kell felkenni, és középre (ne tudjon áthajolni az egér, nagy négyzet kell), tenni diót, csokit, sajtot, kolbászt, szalonnát. Változó, hogy melyik egér melyiket szereti, de ezek közül valamelyikre biztos ugrani fog. Aztán már csak várni kell, sajnos nem feltétlenül megy bele még aznap... Ha van neki máshol is kaja, kisebb az esélye, hogy érdekelni fogja a csali, tehát rakj rendet a házban, mindent próbálj elpakolni, kidobni, elzárni, ami ehető.


Amúgy ne a dögszag miatt aggódj, mert akkor megtalálod az egeret és kidobod. Így viszont össze kakilja/pisili a lakást, ami idővel olyan büdös lesz, hogy hiába mosol fel, cserélsz szőnyeget, megmarad a szag. És még ott a sok kórokozó is, amit terjeszt, ahol jár.

Fontos azt is megnézni, hogyan jutott be a házba!

2012. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egerek mindig a fal mellett közlekednek, az egérirtókat és egyéb eszközöket elsősorban oda tedd.


Ha nem tudod, merre van pontosan, beszórhatsz egy felületet vékonyan liszttel, és akkor látszik, arrafelé szaladgál -e vagy sem.

2012. nov. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!