Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertes házban hogy tartjátok...

Kertes házban hogy tartjátok távol a gyerektől az "állatokat"? Pók, egér stb. Ultrahangos riasztóról tapasztalat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az ultrahangos riasztókról én azt hallottam h csak egy időre tartja távol az állatokat aztán hozzászoknak a hanghoz. pókot gyakori pókhálózással az egeret meg macskával :)
2012. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább sehogy, pedig tanyán élünk :-)

Ha pókhálózol, nem lesz nagyon pók a lakásban, az egér meg nem megy oda a gyerekhez.

Régebben a spejzban voltak egerek, próbálkoztam ultrahangos riasztóval, nem ért semmit. Mivel nem szeretek ölni, egérvédő egérfogót készítettem. Egy kis tálra ráraktam egy virágcserepet, amit egy félbetört dióval (belével befelé) támasztottam ki. Az egér bement, elkezdte rágni a diót, az kipottyant, a cserép meg rácsukódott az egerentyűre.

2012. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az egeret a hagyományos agyoncsapós csapdával irtjuk, a pókot meg pókhálózással de nem a gyerek miatt, egyébként is így irtanánk.
2012. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket. Nekem pók ellen kellene, de olyan pók ellen, amit még hálóban nem láttam. Tenyérnyi nagyságú, kb. mint a tarantula, csak egy fokkal kisebb és vékonyabb. Magyarországon nincs olyan.

Hogy szoknak hozzá az állatok az ultrahanghoz? Az van írva, hogy idegesíti őket és elmennek. Ha elmennek, nem tudnak hozzászokni. Ha pedig nem mennek el, akkor egy rövid időre sem tudja őket távol tartani. Nem megkérdőjelezni akarlak, Első, csak egyszerűen nem tudom, mit csináljak. Ilyen paranoiával nem lehet élni... :(

2012. márc. 2. 10:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetedben szakember tanácsát kérném. Ekkora pók nálam is kiverné a biztosítékot.
2012. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem Magyarországon laksz? Lehet hogy a cselőpókról beszélsz. Nekünk egyszer volt olyan. Nem sző hálót, fűben él, csak valahogy "belógott" a házba. Hát frászt kaptam, pedig azért tenyérnyi nem volt. Ez állítólag a legnagyobb pók Magyarországon, de sajnos azt nem tudom hogy lehet elriasztani. (Szerencsére azóta hozzánk nem jött több)
2012. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. fogalmam sincs hogyan szokik hozzá, de ezt hallottam, sőt ha rákeresel a neten, forumokon is ezt írjak mindenhol. bár írnak olyat hogy van olyan ami váltakozó frekvencián és időközönként működik ahhoz is hozzászoknak csak tovább tart. én panelba lakok, de édesanyámék minden ősszel küzdöttek az egerek ellen (csapdával, ragasztóval, méreggel, ezzel a riasztóval is)náluk tényleg csak Frici kandúr úr jövetele oldotta meg! :)
2012. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bele is halnék, ha ekkora pókok grasszálnának a házban.

Sajnos, kivédhetetlen, hogy be ne tévedjen egy-két jószág a házba, hiába van rendszeresen takarítva, porszívózva, pókhálózva. Nálunk mindig olyankor jönnek tömegesen, ha időváltozás lesz, ha hidegre fordul az idő.

Én csak a figyelek rájuk módszert ismerem, esetleg méreg, de azt ugye nem szerencsés mászó baba mellett használni.

2012. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is bejönnek a kertből állandóan ezek az óriáspókok, már alig merek szellőztetni:-( Semmi nem használ, talán egy kicsit jobb a helyzet mikor körbefújom a házat BioKillel. De még így is bejutnak, én már úgy járok a házban, hogy a szemem állandóan a pókokat keresi. Pókháló nincs, csak járkálnak.
2012. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, bocs, hogy ilyen későn jöttem, nem tudom, olvassa-e még valaki.

Szóval nem cselőpók ez, nem olyan színes (rákerestem), és tényleg nem Magyarországon lakunk. Nálam már totális a paranoia, akárhová belépek a házban, először körbenézek, nincs-e pók. Ha viszem a gyerekeket aludni, vagy mi megyünk lefeküdni, benézek a bútorok alá is. Szellőztetés alapból úgy megy kezdetektől, hogy csak azokat az ablakokat nyitjuk, amiken van szúnyogháló. Maradnak az ajtók, azokat is szigorúan csak közlekedésre használjuk. Van még itt valami ventillációs rendszer, amiben nem bízom, a hétvégén leszúnyoghálóztam az összes ilyen szellőző nyílást a falon, jó ronda lett, de nem érdekel. A garázsba csak végszükség esetén merészkedem.

Pénteken megrendeltünk valami "csodaszert", azt írják, hogy ha "lekezeljük" vele a nyílásokat, kb. 3-5 hónapig nem jönnek pókok. Állításuk szerint ez a ma Hollandiában elérhető leghatékonyabb szer. Hát nagyon kíváncsi leszek.

A pókhálós pókok egyébként annyira nem érdekelnek (ezek után meg pláne), nem mondom, hogy békén hagyom, azokat is kinyírom, de tőlük még tudok élni. Ezektől az undormányoktól viszont nem...

2012. márc. 5. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!