Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kertes házban lakom. Ősszel...

Kertes házban lakom. Ősszel rengeteg egér bejött a házba. Hogyan tudnám megoldani azt, hogy ne jöjjenek be?

Figyelt kérdés

Rendes alap van,vegyes építésű fal.De nyár végén,ősszel legalább 10 egér bejön(nem egyszerre persze)

Van pest reject is(ultrahangos rágcsáló riasztó) de nem jó.Maradt a ragacs.Abba nem mindig mennek bele.Sima egérfogó:szintén nem mennek bele(a lecsapódós fajtába sem)

A mérget nem eszik meg.A rágcsálóirtó amit hozott,azt se :-(

Valami ötlet még? A panelban a 3.emeleten egyik ismerősömnél is vannak egerek,azon nagyon csodálkoztam.Pedig ők is,mi is tisztán tartunk mindent,pláne,hogy kisgyerek is van.


2011. ápr. 5. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Van egy fiatal, gyönyörű fekete kandúrcicám, szívesen kölcsönadom. Egérügyet macskára jó bízni, egy párezer forintos ketyere nem tudja helyettesíteni a több évszázados tapasztalatát egy állatnak.
2011. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálunk is ez a helyzet, párommal hétvégén hármat megfogtunk, mert kijöttek a rejtekükből (a falban szoktak mászkálni, éjjel, néha nappal is kaparásznak, mérget nem esznek, csapdába nem mennek bele, macska meg nem tud a falba bújni...) Megtaláltam egy lyukat a falon, azt műanyag kupakkal és ragasztóval betömtem, ezt nehezebben rágják át. Aztán indult a vadászat, kb 2 órát hajkurásztuk őket, barikádokat emeltünk eléjük, zavargattuk, hogy végre el tudjuk kapni, sikerült. Nem félek az egerektől, ha kell meg is fogom őket, sőt, volt saját egerecském is, de azért ne bajlódjon meg zörögjön már itt... macska is van, akkor épp három feküdt lustán ott körülöttünk, míg mi fogtuk az egereket... később egy kinti cicának odaadtam, megölte, aztán szórakozott vele... a szomszéd büszke is volt rá, hogy fogott a cica egeret... aha, én fogtam pontosabban, ő csak szórakozik vele :) Szidtam is őket, hogy milyen macskák már, mi vadászunk egérre, amíg ők henyélnek... pedig látták, az orruk előtt szaladt át a szobán, de nagyon fáradtak voltak :)


Ez az egy módszer vált be sajnos. Ha csendben vagy, előmerészkednek, és láthatod, merre vannak. Ha nem félsz tőlük, barikádemelésekkel, és a biztonság kedvéért kistörölközővel vagy kesztyűvel meg lehet őket fogni, gyorsnak és ügyesnek kell lenni. Mint a macska.

2011. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 3-4 olyan macska-generáció nőtt fel, amelyiknek az agyában már nincs összekapcsolódva: az egér = kaja. (Amióta a dobozból kapja a bolti kaját). Ezért ma már az egér sem problémázik azon, hogy macska van a közelben, pedig régebben már a macska szaga is elűzte az egereket.


Talán még meg lehet próbálni a tacskót (=pockos kutya), ha benne van még a vadászösztön, akkor megfogja az egereket.

2011. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TWIO ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egér, kertes ház, padlás is van. Ott szoktak lenni ismeretlen okokból :D. Mérget általában megeszik, egy héten belül abbamarad a mászkálás. Volt egy tacskónk, ő sünt is, egeret is, galambot (!) is fogott egyszer-egyszer. Nagyon fájt ezt látni, de igazolhatom: működik. A macskák még mindig jók amúgy, keresztapám arra esküszik :D.
2011. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem is kell hogy a macska megegye az egeret. A miénk sem eszi, de kinyúvasztani kinyúvasztja. Nekem 2 kandúrmacskám van, ezek mindent megfognak, még a kis madárlatokat is, ha tehetnék.
2011. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egérfogó-lusta macskás vagyok, a madarakat, egyebeket még ők is megfogják, de rendszerint túl fáradtak ahhoz, hogy épp egy arra futó egeret elkapjanak. Ha én elkapom nekik, akkor nem adják már vissza, de nem is eszik meg, megölik, aztán óvják pár órán keresztül...
2011. ápr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Ey tisztességes macska megfogja az egeret, különösen ha nem eteted degeszre. a jól van lakva, akkor naná, hogy nem fog egerészni.
2011. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyszüleim is mindig mondták, mikor nyivákolt a vacsi után a kandúrunk: éhes? menjen egeret fogni! a fészerben volt elég, mivel a csibék takarmánya ott volt, így gondolom az egerek sem maradtak el.

a kis drága nem is volt rest, egyszer a lábam elé tette a zsákmányt :D

2011. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Sajnos nálunk nincs macska jelenleg,mert amik voltak,megöregedtek és elpusztultak.

De nem egerésztek azok se,pedig igazi tanyasi macskák voltak.

Most tacsi-foxi keverék kutyának van,ha véletlen az orra előtt megy el az egér,megfogja,de a falat ő se tudja "bejárni"

A tyúkok váltak be nálam eddig úgy,ahogy.Ez azt jelentei,hogy szereztem 3 tyúkot.És azokat az egereket már legalább meg fogják,amik az ő felőli oldalukon jönnek-mennek.Szóval annyival kevesebb van.

De ma vettem egy "újfajta" mérget,mert az eddigiek nem váltak be(nem szabályos alakúak,hanem olyan,mint a morzsa)

Meg nem rózsaszín,hátha azért nem eszik.Morzsa színű.

Majd aztán,hogy be válik-e nem tudom,de jobb ötletem nincs,mint mindig valami újat rakni eléjük.

2011. ápr. 6. 13:59
 10/13 Rozi13 válasza:

Nekem is az a bajom,hogy belakták magukat az egerek a padlásra, illetve a tető alá. Ragasztóval, már megfogtam 4 db-ot, de sajnos többen vannak.

Ha jól olvasom, a macskán kívül más jó megoldás nincsen? Együtt kell lakni velük?

2014. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!