Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ismertek valamilyen jó oldalt...

Ismertek valamilyen jó oldalt vagy könyvet patkányokról?

Figyelt kérdés

2012. nov. 18. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Az én véleményem szerint ez a jó oldal, amit célszerű elolvasni ezekkel az állatokkal kapcsolatban.

Szerintem!

2012. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint patkànytartásról!:)
2012. nov. 18. 17:45
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom megérteni, hogy a mai kor embere hobbyból tart, és megkülönböztető figyelemmel "babusgat" olyan állatot, amely valamikor olyan nagy fertőzéshullámot indított el az egész földrészen, melynek nyomán a lakosság fele meghalt. (Fekete halál = pestis).


Ma még tudjuk, tudjátok kezelni ezeket az egyedeket, mi van, mi lesz, ha esetleg olyan mértékben elszaporodnak az eljövendő években, hogy ismét tehetetlenek leszünk velük szemben?

2012. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Jaj hagyjuk már ezt a pestises dumát. Szerinted mégis miféle betegséget kaphatnál el egy olyan állattól, ami egész életében lakásban, ketrecben élt, és sosem találkozott a külvilággal? De még annak a felmenői se hosszú generációk óta, ami akár több száz évet is jelenthet. Még egy kutya is nagyobb veszélyt jelent ilyen szempontból, de még akkor is nagyobb esélyed van pestist kapni, ha felszállsz egy buszra.

Az is tényleg nagyon valószínű, hogy a kedvencként tartott patkányo elárasztják a földet. Ha valakinél nem kívánt alom születik, előbb adja le kereskedésbe, mint elengedné, de ha el is elengedi őket, előbb pusztulnak el, mint szaporodni tudnának, mivel fingjuk sincs a szerencsétleneknek, hogyan maradjanak életben a szabadban.


Kérdező, neked ezt az oldalt ajánlom: www.ratmania.hu. Igaz, ez egy fórum, de rengeteg tudásanyag összegyűlt az évek során, érdemes átolvasgatni a topikokat.

2012. nov. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A patkányok bolhái terjesztették a pestist ami a kukákból került rájuk!:(
2012. nov. 19. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Már az se biztos, hogy a patkányok terjesztették a pestist: [link]


Én blogot ismerek: [link]

2012. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!