Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a patkányokról?

Mit kell tudni a patkányokról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy patkányt háziállatnak,és kiváncsi lennék van-e valami különös igényük,amivel esetleg nem vagyok tisztában(eddig csak hörcsögöt tartottam).Különösen tetszik a husky faj.
2009. aug. 15. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát először is patkányból inkább kettőt kell venni. Egyedül nem jó tartani őket. De vagy két lány, vagy két fiú legyen, mert nagyon gyorsan szaporodnak. Amúgy különösebb igényeik nincsenek. Van nekik külön eledel, almot kell alattuk cserélni hetente-másfél hetente. Elég intelligensek, szóval sok mindenre lehet őket tanítani. A nevükre például hallgatnak idővel, de csak akkor, ha eleget foglakozik velük az ember. Neten is több oldal foglalkozik patkánytartással, az egyik legjobb a www.patkany.hu , de ez most karbantartás alatt van. Ha patkány mellett döntesz, akkor remélem hosszú ideig hű társad lesz! Szerintem tündériek, én nagyon szeretem a mi két kis rosszcsont patkányunkat. :)
2009. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy tudtad-e de nagyon tisztaságszeretőek. Nekünk is volt két lány és idejük nagy részét mosakodással töltötték:)
2009. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
www.rodentologia.hu itt rengeteg érdekes dolog van. külön menüpontjuk is van:)
2009. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
rohadt baciterjesztő állat
2009. aug. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

dehogyis baciterjesztő, a házopatkány nem az. Nem a középkorban élünk ahol a vadon élő patik vitték a pestist.

Barátságos, könnyen szelídíthető, emberszerető állatok.

Szereti a vicces játékokat, pl.kis függőágy:)

Egyet ne tarts, legalább kettőt, még akkor is ha sokat foglalkoznál velük.

2009. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1000 köszönet.:)mostmár biztos,h mellettük döntök.naon hiányzik már egy rágcsáló a házból,ami még intelligens is:->
2009. aug. 22. 17:14
 7/7 anonim ***** válasza:
hogy "szuperál" a patkányod ?:)
2010. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!