Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért alszik ilyen sokat a hörim?

Miért alszik ilyen sokat a hörim?

Figyelt kérdés

Lány aranyhörcsögről(szíriai)van szó. Már több mint 2 hónapos. Augusztus vége-szeptember eleje körül születhetett, kb. 3 hetesen vettem. Még az első hetekben nagyon sokat fent volt, max. 9-kor ki jött és nappal is előjött. De most meg van hogy csak 11 után jön ki, és ezért ki se tudom venni. És ez neki se jó. De egyáltalán nem beteg. Régebben mindig tettem be neki gyümit/zöldséget reggel, de most csak este rakok neki. Lehet hogy ha tennék újra reggel akkor kijönne hamarabb?


Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat.



2012. nov. 18. 17:27
1 2
 1/15 anonim válasza:
A hörcsögödnek semmi baja nincsen.Azért alszik ilyen sokat,mert éjjeli állat.
2012. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De még az első 1 hónapban maximum 9-kor köjött most meg van hogy csak 11 után! És régebben nappal is előjött!
2012. nov. 18. 21:30
 3/15 A kérdező kommentje:
kijött*
2012. nov. 18. 21:30
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálam reggel és este is kapnak enni, amit reggel berakok, azt este ki szoktam venni (ha megtalálom a maradékot), hogy ne rohadjon be. Szóval én ahogy berakom a kaját, már jönnek is ki enni. De ha éppen nem jönnek ki, néha felkeltem őket és akkor veszem ki, elvégre én meg éjszaka alszok, így akkor nem tudok vele játszani. Még kicsiként hozzászoktattam őket ahhoz, hogy ne harapjanak, ha felkeltem őket, így már volt olyan dzsungim is, aki átállt és nappal éjszaka aludt, nappal meg fenn volt. A höridnek nincs semmi baja. Szerintem, ha adsz neki reggel is enni, biztos előjön. De nem fog mérges lenni, ha felkelted. :)
2012. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A hörcsögök éjszakai állatok.Az én hörim csakis kizárólag akkor jön ki a házából ha lekapcsolom a villanyt vagy akkor ha teszek be neki kaját. Éppen amikor beteszem neki a kaját kijön, megvárom míg eszik és utána kiveszem. :)Játszok vele... Ha visszateszem megy aludni tovább. Valószínűleg azért volt régen olyan a hörid mert akkor még fiatalabb volt és nem volt meg neki ez az alszom-nem alszom ritmus. :) Semmi baja a höridnek.:)
2012. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi a válaszokat.

2. válaszoló: A hörik utálják hogy ha felkeltjük őket, morcosak lesznek. Lehet hogy te ezt nme láttad rajta, de a legtöbb hörcsög nem nagyon szereti.

2012. nov. 20. 15:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Hat év alatt úgy 30-40 hörcsögöm volt. Egyik sem volt morcos, kiskorukban hozzá lettek szoktatva, hogy ne harapjanak, ha felkeltem őket. Semmi bajuk nem lett és átlagon felüli hosszúságú életük volt, szóval nem hiszem, hogy megviselte őket az ébresztés. De hát mégsem maradhatok fenn hajnalig csak azért, hogy kivegyem.
2012. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó(második.): Értem, és meddig éltek(kb.)?
2012. nov. 20. 18:23
 9/15 anonim ***** válasza:
A legutóbbi kettő hörimnél a fiú két évet és három hónapot, a lány két évet és négy hónapot élt.
2012. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem. És arany vagy törpehörik voltak?

(mert ha arany, akkor ez nem volt átlagon felüli.)

2012. nov. 20. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!