Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi ez a nagy öltöztetés láz?

Mi ez a nagy öltöztetés láz?

Figyelt kérdés

Elszomoítonak tartom azt,hogy sok szegény kiskutya totyog kiscipőbe,ruhácskába,sapkába az utác :(

Sok ilyen kiskutyát a kezükbe cipelve ,felöltöztetve hordják(nemmondok fajtákat,mert ajajj).Most olvastam a fressnapf újságot és mi volt benne??Legyen nyáron is divatos a kutyája:Fiúknak-->divatos kispoló lányoknak-->divatos NAPOZÓ ruha.És ilyeneket látok.Mi lesz később mikor 15 leszek már babakocsiba fogják szerencsétlen állatokat tolni??Vagy mi??Mert jó aki megteheti adjon meg mindent a kutyájának,de istenem ne öltöztese már fel szegényt.És jönnek ide,hogy mit csináljon,nem viseli el a csatot,cipőt,ruhát a kiskutyája?MEg egyebek.Hova fajul még el a világ?TI nem tartjátok elszomorítónak??Vagy csak én fújom fel nagyon a dolgot.


2009. aug. 15. 23:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a kutyák kategoriába akartam írni.Tényleg bocsi,de itthagyom majd vagy átteszik,de itt is tudtok válaszolni :S
2009. aug. 15. 23:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan kiskutyák, amik felfáznak, ha a pocijuk túl közel van a földhöz. Természetesen nem augusztusban, hanem télenXD Szóval van, aki egészségügyi szempontból öltözteti a kutyáját, de sokan azért, mert pl Paris Hilton is cuki kis rózsaszín rucit ad Tinkerbellre, és az olyan trendi:S
2009. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ma már csak divatból öltöztetik a kiskutyákat (még nyáron is).Ez ellen nem tud senki semmit tenni sajnos.Most ez a divat h a kiskutya ruhák de pár év múlva szerintem be is fogják tiltani (persze csak ha rájönnek hogy ez milyen kínzás).
2009. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
En is otoztetem a kutyam, de csak huvosebb napokon. Na most gondolj bele egy szobakuttynal telen. Benn van a 25c szobaban kimegy a minuszba...te nem faznal uabban a ruhaban? Az, h flancot csinalnak belole....az emberek is milyen ruhakat vesznek fel ki ilyet ki olyat.
2009. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt most nem arról van szó, hogy valaki ráad egy kabátkát télen a rövid szőrű kutyusra, mikor leviszi, hanem akik nyáron is öltöztetik őket, mert ez a trend. A kutya nem játékszer, nem egy baba amit kedvedre öltöztethetsz, hanem egy állat, akinek nem ruha meg cipő kell, hanem sok szeretet, séta, játék.
2009. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két bichon havanesem van, de eszembe nem jutna nyáron ruhát adni rájuk. Undorítónak tartom a csilivili ruhákat, masnikat, csillogós nyakörveket. Esős időben kapnak egy esőkabátot és ennyi. Télen sincs rajtuk ruha, mert meg vannak hagyva hosszú szőrben, és így nem fáznak.
2009. aug. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én igaz 13 éves vagyok és igen én megfáznék ha kimennék,de egy kutya az kutya.Rlgen se most se fázik meg,mert "fűti" a bundálya az már más ,hogy valaki emgveszi a szaporítotól és Ő megfázik.

2009. aug. 16. 00:24
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg télen igenis ruhát kell adni egy kistermetű szobakutyára. Könnyen felfázik, ami nálad is komoly gondot okoz, 13 éves fejjel már biztos tudod, és egy nőstény kutyánál is. A kutya régen hozzá volt szokva a hideghez, de most, a tenyésztett ebek, főleg az ölebek már nem olyan "strapabíróak", mint őseik, vagy akár a munkakutyák, és megfáznak ruha nélkül.
2009. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem is yorkim van és télen RUHA NÉLKÜL is úgy szaladgál betegségek nélkül,makk egézséges.Pedig most lesz 4 éves lassan,egyszer nem volt megfázva.Semmi betegsége nem volt.Ezért nemértem ezt a ruhát,cipőt stb..-t.Az én yorkim nem olyan kis "cica",mert már annyi olyan van,hogy felkapják,kistáskába cipelik stb...,persze van kivétel.Nemtudom..lehet,hogy a saját kutyámból kiindulva nem értem.
2009. aug. 16. 00:52
 10/14 anonim ***** válasza:

A kérdés ugye úgy szól,hgy minek öltöztetni a kutyát NYÁRON,a kérdező egy szót nem szólt arról,hogy télen kell-e.

Kérdésre a válasz:mert sok felesleges pénzük van az embereknek.Ha csak azt a pénzt,amit nyáron kutyaruhára költenek,inkább egy állatvédő egyesületnek adnák,mindenki jobban járna.

Múltkor,a legnagyobb melegben láttam a Blahán,hogy egy plázacica-jellegű fiatal lány egy hosszú szőrű ölebet rángatott,és ruha volt szegény kutyát.A hőmérő árnyékban 38 fokot mutatott.Legszívesebben felrúgtam volna a csajt.

A lótulajdonosok se normálisabbak:néhányuk lova a legmelegebb napokon is takaróban állt az istállóban.

Ez is az állatkínzás egy kifinomult formája.

2009. aug. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!