Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerkőcök, akik végigordítják...

Gyerkőcök, akik végigordítják a fürdetés-öltöztetés tortúrát este, mennyi idősen nőtték ezt ki? Megkedvelték-e valaha az esti fürcsit?

Figyelt kérdés
Mi 3 hónaposan még katasztrófális üvöltözés közepette fürdetünk. Már mindent kipróbáltunk, hidegebb-melegebb vizet, szobahőmérséklet változtatást, vízmennyiséget, pelust a kádban, így fogom, úgy fogom stb. Semmi változás, sőt, mintha egyre rosszabb lenne :(((((((
2010. júl. 31. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1-2 hetes korában sírt csak, mert a kórházban folyó vízben fürdették, és az elég nagy trauma volt neki. Azóta szereti. Mi mesélünk neki, mondókázunk, kerekecske-gombocska vetkőzés közben, zsip-zsuppal teszem a vízbe. Így szereti, szerintem te is próbáld játékosan csinálni.
2010. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ismerős a probléma. Nálunk addig fokozódott a sírás, hogy enni sem volt hajlandó.

Sajnos, nem emlékszem, hogy pontosan mikorra változott meg a helyzet, de arra tisztán emlékszem, hogy 4-5 hónapos korban már nem volt.

Talán sovány vigasz, de elmúlik, ez szinte biztos. Az ok nem derült ki, egyszerűen egyik este már nem volt üvöltés. Kitartás.

2010. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 hónapig üvöltött minden fürdésnél, aztán egyszer csak elmúlt. Az öltöztetés ugyanígy. Sok türelem és játék kellett hozzá, de elmúlt. Most 10 hós és imádja a tengert, fürcsit, szóval kinövi, türelem.
2010. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én mindig adtam neki "egy falatot" mielőtt mentünk fürcsizni, azaz szopizott kicsit, így nem kiabált.

Meg ami bejött, az a babafürdető-beülő, vagy hogy hívják. Nem félt,nyugodtan nézegetett, nekem mindkét gyerkőcnél nagyon bevált.

2010. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En is ugy csinaltam mint a 22:54-es. Adtam neki furdes elott enni egy keveset. Nallunk tapszeres igy furdetes elott egy oraval adtam neki 3 kb. 80ml-t. Nem lakott jol tolle de arra jo volt, hogy siras nelkul tudjunk furdeni meg utanna oltozni. Furdetes utan kapott meg tobbet. Ha aprobaltad mar akkor bocsi, ha nem, egy probat meger.
2010. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt addig, amíg - a Suttogó "tanácsára" - arccal elöre tettük be a vízbe. Tehát úgy fogtuk, hogy lássa a vizet, és így nem volt meglepetés számára. Ez egy jo tanács volt a könyvböl (pedig nem repestem érte).

Azóta 5 hónapos lett, és imádja a vizet, nagyokat csapkod, ugrál és forog(ni próbál). Azonban az fontos neki, hogy a háta alatt érezze a kád alját (tehát a vizben felemelni és ringatni nem igazán lehet).

Viszont a törülközést-öltözést néha még most is végigsírja, pedig biztos nem fázik :-) érdekes, hogy a vetköztetés nem zavarja :-)

2010. aug. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk hat hónapos korig gyönyörűen működött minden, azóta viszont ha öltöztetem, tisztába teszem, kiveszem a vízből, megtörlöm, akkor csak ordít-ordít-ordít. Nem tudok vele mit kezdeni és ez már két hónapja megy.
2010. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a fürdetés alatti ordítást azzal szüntettük meg, hogy sokkal melegebb vizet készítettem neki az ajánlottnál (40-41 fokosat...) olyan piros lett, mint a főtt rák, de nem visított!

a másik trükk, hogy alvás, ébredés, evés, és utána pancsi, így kipihent, jóllakott. öltöztetésnél most is visít (6 hónapos), de tök midegy, hogy fürdés után öltözés vagy nem, akkor is. ha nem kell áthúzni a fejét a ruhán, akkor egy fokkal jobb. de összesen 3 db átlapolós bodyja van, szóval...

2010. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
vagyis a fején a ruhát:)))
2010. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A legrosszabb, hogy úgy érezzük, valamit rosszul csinálunk, csak nem tudjuk mit! És ez olyan rossz érzés.

Van néhány ötlet, amit még nem próbáltunk, pl. az, hogy először arccal a víz felé fürdetünk. Ma este egyből ki is próbáljuk, meg ez a zsipp-zsupp se hangzik rosszul... bár annyira üvölt a kislányunk, hogy hiába énekelünk, beszélünk hozzá, nem hall semmit. Meg lehet, hogy beruházunk egy ilyen ültetőre...

Szóval köszi a bíztatást!

2010. aug. 1. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!